مراقب فنجان قهوه‌ات باش!

آیا شما هم ‌دست‌کم در دورانی از زندگی‌تان با «شکست» مواجه شده و احساس ناکامی و درماندگی کرده‌اید؟ آیا باوجوداینکه سخت تلاش کرده و هر چه در توان داشته‌اید به کار بسته‌اید، پیش نیامده که کارها به‌دلخواه شما پیش نروند و احساس کرده باشید اصلاً چرا باید سعی و تلاش کنید؟

خود من که چنین تجربه‌ای داشته‌ام وقتی به افکار منفی و نیروی ویرانگر آن اجازه‌ی خودنمایی دادم، ظرف صدوبیست روز تمام آنچه در طول چهار سال به دست آورده بودم از بین رفت. وقتی در چنین دامی بیفتیم، زیاد طول نمی‌کشد تا هر چه رشته‌ایم پنبه شود. اندکی سم برای کشتن ما کافی است و نیازی نیست شش بشکه استریکنین سر بکشیم.

هرروز باید از ذهن خود مراقبت کنید و مهار آن را در دست داشته باشید نه اینکه هر چه در محیط پیرامونتان می‌گذرد در آن تلنبار کنید.

این کار بسیار حیاتی است، زیرا هر اندیشه‌ای که در طول روز از سر می‌گذرانیم، نوع احساس و کردار ما و درنتیجه کیفیت زندگی و سرنوشت ما را رقم می‌زند.

گاهی ممکن است یک دوست این سم را در اختیار ما بگذارد. شما هرروز باید از ذهنتان مراقبت کنید و حواستان باشد که در آنچه وارد می‌کنید. باید مراقب دوستانی که دوروبر خود جمع می‌کنید باشید زیرا دوستانتان می‌توانند ذهن شمارا مسموم کنند.

سؤال اول: اگر بدترین دشمنتان هنگامی‌که حواستان نیست در فنجان قهوه‌تان کمی شکر بریزد چه پیش می‌آید؟

حتماً پاسخ می‌دهید: گمانم آن را نخورم اما اگر بخورم احتمالاً شیرین خواهد بود.

سؤال دوم: اگر بهترین دوستتان ناخواسته قطره‌ای سم در فنجانتان بریزد چه؟

پاسخ واضح است: آنگاه خواهید مرد!

نخستین درس این است که مراقب فنجان قهوه‌ات باشی.

درس دوم این است که وقتی مراقب فنجانت هستی خودت هر چه می‌خواهی داخل آن بریز و نگذار دیگران این کار را برای تو بکنند.

ما باید از ذهنمان پاسداری و مراقبت کنیم. اگر این کار را نکنیم، نیروی جاذبه کار خودش را خواهد کرد. اگر هرروز نکوشید افکاری مثبت و سازنده و چیزهایی را که به شما در ساختن یک زندگی باکیفیت کمک خواهند کرد در ذهن خود وارد کنید… اگر این کار را آگاهانه انجام ندهید… رسانه‌ها چه چیزهایی به شما عرضه خواهند کرد؟ (ما هر روز در معرض بمباران افکار و گفتار منفی و مخرب قرار داریم). محیط پیرامونتان چه؟

نیروی جاذبه همیشه فعال است و چیزهای منفی همواره وجود دارند. بادی در برابر آن‌ها بایستیم تا از عضله‌های ذهنی و نیروی اراده‌ی خود برای تعیین شکل زندگی‌مان استفاده کنیم.

منبع: سایت زندگی ناب

 

[apss-count network=’facebook’]

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *