معرفی 5 کتاب برای شروع یادگیری «قانون جذب»

بی‌شک خواندن کتاب، یکی از بهترین و ابتدایی‌ترین کارها برای یادگیری یک موضوع یا مهارت خاص است. اگر به یادگیری «قانون جذب» علاقه‌مندید، در این مقاله قصد داریم شمارا با 5 کتاب مهم درباره این موضوع آشنا کنیم.

این کتاب‌ها به‌راحتی قابل‌درک‌اند و به شما کمک می‌کنند تا به نتایج خوبی برسید.


کتاب اول: کتاب «بخواهید تا به شما داده شود» تعالیم آبراهام

نویسنده: خانم استر هیکس

این کتاب قدرتمند، ابتدایی‌ترین بینش‌های مهم در مورد «قانون جذب» را به شما می‌دهد. اگر با آموزش‌های خانم استر هیکس آشنا باشید، میدانید که «احساسات» محور یادگیری و به‌کارگیری اصولی «قانون جذب» است. در حقیقت؛ «قانون جذب» می‌گوید همه شما ارتعاشی را منتشر می‌کنید. این ارتعاش «نقطه جذب» شماست.

بر اساس آنچه فکر می‌کنید و احساسی که دارید، چیزها را وارد واقعیت زندگی‌تان می‌کنید. موضوعی که باید درک کنید این است؛ احساسات شما چگونگی ارتعاشتان را تعیین می‌کنند. درواقع «احساسات» شما سیستم هدایت شما هستند. احساس شما همان چیزی است که قانون جذب به آن پاسخ می‌دهد.

این کتاب به شما کمک می‌کند تا از قدرت «احساسات» خود استفاده کنید و به‌طور منظم بدانید که در مسیر «جذب» چه چیزهایی قرار دارید!

به‌طورکلی ما دو نوع احساس داریم. احساس خوب و احساس بد!

اگر احساسات غالب روزتان خوب است، از زندگی خود لذت می‌برید، ارتعاشی درست و خوب را ارسال می‌کنید. درنتیجه اتفاقات، ایده‌ها، الهام، رویدادها، افراد و چیزهایی جذب زندگی‌تان می‌شود که احساس خوب را بیشتر تجربه کنید.

این قانون است. از طرف دیگر، اگر احساساسات منفی یا بد دارید، تجربیات بیشتری را جذب خواهید کرد که باعث می‌شود این احساسات را بیشتر تجربه کنید.

این موضوع مهم درباره اهدافتان هم صدق می‌کند. به بیان بهتر؛ هر وقت که درباره اهدافتان فکر می‌کنید، حرفی می‌زنید و یا اقدامی انجام می‌دهید و احساس خوبی هم دارید، یعنی در مسیر درست دستیابی به اهدافتان قرار دارید. و البته برعکس این قضیه هم عینا وجود دارد.

به همین منظور در این کتاب بیست‌ودو تمرین کاربردی قرار داده‌شده که انجام هر یک از آن‌ها به شما کمک می‌کند به سمت داشتن «احساس خوب» حرکت کنید.

موضوع مهم اینجاست؛ شما بنا بر احساس اکنونتان نسبت به هدف/ زندگی‌تان می‌توانید تمرینی را انتخاب کنید و بر اساس آن کار را ادامه دهید.


کتاب دوم: کتاب «شاه‌کلید» (The Master Key System)

نویسنده: چارلز اف. هانل

چارلز اف. هانل (Charles F Haanel) نویسنده و فیلسوف آمریکایی بیشتر از طریق کتاب «سیستم استاد کلیدی» به خاطر مشارکتش در جنبش فکر جدید شناخته شد.

کتاب «شاه‌کلید» در سال 1912 هنگامی‌که او 46 ساله بود منتشر شد. این کتاب در رابطه با دوره‌ای از اندیشه جدید، رشد ذهنی، موفقیت مالی و سلامت شخصی نوشته‌شده است.

این کتاب به شما نوید مى‌دهد که خداوند گنجى در درون شما نهاده است که راه استفاده از آن گنج از طریق پدیده‌اى به نام «فکر» شماست. فکر شما داراى توانایى نامحدود است که استفاده از آن به میزان آگاهى و شناخت شما بستگى دارد و این کتاب راه به کار بردن آن را به شما مى‌آموزد.

موضوع اصلی کتاب این است:

شما مى‌توانید بر طبق «قانون جذب» سلامت، موفقیت، شادى و آرامش و هر چه را بخواهید بافکر خود بیافرینید.

در عالمى که کائنات بر اساس نظم مطلق است، تصادف معنایى ندارد. شما بافکر خود قادر هستید حوادث را آن‌طور که مى‌خواهید ایجاد کنید، زیرا همه‌چیز از درون شما نشات مى‌گیرد و بیرون شما بازتابى از درونتان است. 

مفاهیم اصولی «قانون جذب» در این کتاب به‌طور مکاتبه‌اى طی بیست‌وچهار درس آموزش داده‌شده است.

دربخشی از این کتاب می‌خوانیم؛

هرکسی که درباره زندگى فکر مى‌کند، نمى‌خواهد آن را به‌عنوان یک گیاه تجربه کند. درواقع همه ما مى‌خواهیم به رشد و بالندگى برسیم و به لحاظ ذهنى در تمام مدت زندگى روند رشد را ادامه دهیم.

این تنها در صورتى امکان‌پذیر است که کیفیت زندگى خود را به همراه ایده آل‌ها، اعمال، رفتار و شرایطى که نتایج «افکار» ذهنمان هستند تغییر دهیم.


کتاب سوم: کتاب «شکستن عادت‌های خویشتن»

نویسنده: دکتر جو دیسپنزا

در کتاب «شکستن عادت خویشتن» متخصص مشهور، علوم اعصاب و مغز دکتر جو دیسپنزا زمینه‌های فیزیک کوانتومی، عصب‌شناسی، شیمی مغز، زیست‌شناسی و ژنتیک را باهم ترکیب می‌کند تا به شما نشان دهد که چگونه می‌توانید واقعیتی را که انتخاب می‌کنید خلق کنید.

در این کتاب، نه‌تنها دانش لازم برای تغییر هر جنبه‌ای از خود (که نیاز به تغییر دارد) به شما داده می‌شود، بلکه ابزارهای گام‌به‌گام به شما آموزش داده می‌شود تا آنچه را که می‌آموزید به کار ببرید و بتوانید تغییرات قابل‌توجهی را در هر زمینه‌ای از زندگی‌تان ایجاد کنید.

آقای دکتر جو دیسپنزا از درک قدیمی ابهام‌زدایی می‌کند و شکاف بین علم و معنویت را پر می‌کند. از طریق کارگاه‌ها و سخنرانی‌های قدرتمند او، هزاران نفر در بیش از 24 کشور مختلف از این اصول برای تغییر ذهن و زندگی‌شان استفاده کرده‌اند. وقتی یاد بگیرید عادت خود بودن را ترک کنید، نه‌تنها زندگی‌تان هرگز مثل قبل نخواهد شد بلکه می‌توانید دست به آفرینش «واقعیت» جدیدتان بزنید.

توضیح: اگر دوست دارید «قانون جذب» را ازنظر علمی درک کنید، توصیه می‌کنیم این کتاب و کتاب «ماورا طبیعی شدن» آقای دکتر جو دیسپنزا را حتما بخوانید.


کتاب چهارم: کتاب «قانون جذب»

نویسنده: زکریا آلبرت (Zachariah Albert)

 زکریا آلبرت کتاب «قانون جذب» را در سال 2019 باهدف آگاهی‌رسانی درباره قدرت کلام و تاثیر «قانون جذب» به رشته تحریر درآورد.

یکی از نکات بسیار مهم و قابل‌توجه این کتاب، تفاوت نگرش آن با برخی از کتاب‌ها در این زمینه است.

به‌طوری‌که نویسنده تلاش و کوشش فردی را همسو و هم‌ارزش با افکار مثبت تلقی می‌کند و بر این باور است که قدرت کلام و آشکار شدن تاثیر آن در زندگی در گروی کوششی فردی است که برای رسیدن به خواسته‌ای انجام می‌دهیم.

با نگاهی دقیق به زندگی روزمره خود، متوجه خواهید شد که قانون جذب همیشه وجود دارد.

بیشتر مردم به دلیل فاصله زمانی بین افکارشان و تجلی افکارشان متوجه این ارتباط نمی‌شوند. بااین‌حال، چیزهایی برای ما اتفاق می‌افتد که احساس می‌کنیم درنتیجه یک تصادف اتفاق افتاده است، بدون اینکه بدانیم قانون جذب است که مشغول کار است.

نویسنده در این کتاب، قصد دارد به شما نشان دهد که چگونه می‌توانید آگاهانه و عمدا چیزهای خوب را با همسو کردن افکارتان در مسیر درست، به زندگی خود جذب کنید.

«تمرکز» بیشتر روی چیزهایی که احساس شمارا خوب می‌کند، شانس شمارا برای جذب چیزهایی که از همان احساس خوب را (بیشتر) تجربه کنید بی‌نهایت افزایش می‌دهد؛ و البته برعکس این موضوع هم اتفاق می‌افتد!


کتاب پنجم: قدرت شگفت‌انگیز «احساسات»

نویسنده: استر هیکس

بازهم خانم استر هیکس! این بار با کتاب «قدرت شگفت‌انگیز احساسات»!

این کتاب موردعلاقه من است و شاید بیش از 30 بار آن را خوانده‌ام.

ازآنجایی‌که کلید رسیدن به هر چیزی که می‌خواهید در داشتن «احساس خوب» است.

این کتاب به شما نشان می‌دهد که چگونه بدون توجه به شرایط، راه‌هایی را برای احساس خوب پیدا کنید، به‌طوری‌که قدرت رسیدن به هر آنچه می‌خواهید در دستان شما باشد.

چند فصل اول کتاب یک نمای کلی از قانون جذب و اینکه چرا «احساس خوب» بسیار مهم است را ارائه می‌دهد. قسمت دوم کتاب به مثال‌هایی می‌پردازد که چگونه افکار و ذهن خود را در موقعیت‌های مختلف آرام کنید.

چراکه خانم هیکس اعتقاد دارد مهم‌ترین کار برای داشتن «احساس خوب» آرام کردن ذهن و سپس تمرکز روی افکار خوش احساس (به‌صورت قدم‌به‌قدم) است. این کار شمارا در مسیر درست اهدافتان قرار می‌دهد.


یک پیشنهاد مرتبط برای شما

به «قانون جذب» علاقه‌مندید؟ می‌خواهید یک روش ساده برای به‌کارگیری اصولی آن یاد بگیرید؟پیشنهاد می‌کنیم در این چالش 5 روزه شرکت کنید:

85درصد تخفیف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *