8 اصل لازم برای موفقیت،از کتاب «قانون 10 برابر»

در کتاب «قانون 10 برابر» (The 10x Rule) آقای «گرنت کاردون» راهنمای عملی ساده‌ای پیش روی ما گذاشته که با کمک آن می‌توانیم در اهداف فردی، شغلی، روابط و هر مطلوب دیگر موفق شویم.

 او عقیده دارد برای رسیدن به اهداف بزرگ و دور از دسترس باید تلاش بیشتری کرد؛ حتی تا ده برابر بیشتر از اهداف دیگر باید سعی کرد تا به آن‌ها رسید.

درواقع برای چشیدن مزهٔ یک زندگی شیرین و مرفه باید با تلاشی ده برابر بیشتر از حد معمول به دنبال تحقق اهداف و آرزوهایتان باشید.

 این نویسنده در این کتاب تاکید می‌کند که همهٔ افراد یک جامعه باید این قانون شگفت‌انگیز را در زندگی خود پیاده کنند.

تفاوت بین افراد موفق و ناموفق به سابقه یا شرایطشان ربطی ندارد، بلکه به افکار و گفتارشان مربوط است. این‌‌ها 32 ویژگی و عادت مهمی هستند که در 8 گروه مهم لابه‌لای بخش‌های این کتاب دسته‌بندی می‌شوند.

  1. نگرش «می‌توانم، انجام می‌دهم» داشته باشید. در هر شرایطی دنبال فرصت‌ها، امکان‌ها و راهکارها باشید. اگر پاسخ و راه‌حل آماده‌ای ندارید، باور و اشتیاق لازم برای اقدام کردن در هر شرایطی را داشته باشید و نکات مهم را در طول مسیر کشف کنید.
  1. «چالش‌ها، ترس‌ها و ناراحتی‌ها» را با آغوش باز بپذیرید. شجاعت، اقدام کردن هنگام «ترس» است. نمی‌توانید بدون تغییر پیشرفت کنید. پس باید چیزهای جدید را امتحان کنید. حتی اگر اقدامات جسورانه باعث ناراحتی‌تان می‌شود، آن‌ها را انجام دهید. از چالش‌ها به‌‌عنوان محرکی برای تقویت و رشد خودتان استفاده کنید. بدانید هرچه مشکلات بزرگ‌تر باشند، پاداشتان هم بزرگ‌تر است.
  1. جرات «غیرعادی بودن» داشته باشید. واقعیت‌های امروز ما فقط محدودیت‌هایی غیرواقعی بودند. برق، مسافرت هوایی و اینترنت همگی مواردی غیرممکن به شمار می‌آمدند تا این‌که شخصی آن‌ها را به واقعیت تبدیل کرد. حتی محتاط‌ترین افراد هم ضرر و اشتباه می‌کنند. پس شما هم خطر کنید و بدانید که در صورت شکست همیشه می‌توانید دوباره تلاش کنید.
  1. دنبال «خلق ثروت باشید نه کسب درآمد». ثروت واقعی حاصل تبادل ایده‌ها و راهکارهای جدید است و می‌توانید با ارائه راهکارهای نوآورانه برای مشکلات جهانی، ثروتی نامحدود برای خود خلق کنید. وقتی به افراد گروه یا جامعه‌تان کمک می‌کنید تا موفق شوند، به‌طور غیرمستقیم خودتان هم موفق می‌شوید.
  1. «متعهد» باشید و از همه وجودتان مایه بگذارید. شما 100 درصد کنترل اعمالتان و واکنش‌هایتان را در دست دارید. به زندگی و احتمالات آن بله بگویید. همین‌الان کارهای بزرگ انجام دهید و همه‌چیزتان را در این راه بگذارید تا هیچ راهی برای ترک کار یا عقب‌نشینی نداشته باشید.
  1. تا انتهای مسیر «مقاومت» کنید. نظم و انضباط کافی در کار داشته باشید تا به هدفتان برسید. هر چه بیشتر پافشاری و مقاومت کنید، قدرت ذهنی، عاطفی و مالیتان بیشتر می‌شود و آن‌کاره‌ای تکراری را به «عادات مثبت» تبدیل می‌کنید.
  1. روی «اهداف و نتایج» تمرکز کنید. بر مقدار کار یا زمان صرف شده برای انجام آن تمرکز نکنید و در کارهای پیش‌پا‌افتاده غرق نشوید. روی اهداف، نتایج و ماموریت بزرگتان برای حل مشکلات مردم تمرکز کنید.
  1. مدام به فکر «رشد فردی» خودتان باشید. وقتی روی یادگیری برای «رشد فردی» سرمایه‌گذاری می‌کنید و خودتان را ارتقا می‌دهید، می‌توانید از تلاش‌هایتان بیشترین بهره را ببرید و با اقدامات 10 برابری نتایج چندین برابری به دست آورید. برای رسیدن به درجات بالاتر کار و موفقیت، خودتان را به جلو هل بدهید تا نهایت بهره را از زندگی ببرید و این مسئولیت بزرگ را با موفقیت به انجام برسانید.

این نویسنده نشریه نیویورک‌تایمز، به‌عنوان متخصص فروش و مجری رادیو نیز شناخته می‌شود. او تا به امروز سه شرکت بانام‌های «کاردون»، «کاردون املاک» و «گروه کاردون» را بناکرده است. گرنت کاردون (Grant Cardone) تمام تخصص خود را در سخنرانی‌های انگیزشی و کتاب‌های خود با مخاطبینش به اشتراک گذاشته است.


گردآوری: مهدی حدادیان

سایت: زندگی ناب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *