گفتگو با راندا برن، نویسنده کتاب راز

خانم راندا برن (Rhonda Byrne)، نویسنده و تهیه‌کننده استرالیایی است که به خاطر مستند «راز» و کتابی که با همین نام چندی بعد به چاپ رساند به شهرت رسید.

ایشان در ادامه کتاب‌های «قدرت»، «معجزه شکرگزاری»، «جادو» و «قهرمان» را نیز به نگارش درآوردند.

کتاب «راز» در سال 2007 به 40 زبان دنیا ترجمه شد. بیش از 19 میلیون نسخه از آن به همراه بیش از 2 میلیون نسخه از دی‌وی‌دی مستند «راز» به فروش رفت.

چند روز پیش یک مصاحبه باخانم «راندا برن» دریکی از سایت‌های خارجی می‌خواندم. فکر کردم خالی از لطف نیست که آن را اینجا عنوان کنم!

 

سوال: وقتی فلسفه «راز» و «قدرت» را بسط می‌دادید چه کتاب‌ها و کدام نویسندگان در ذهنتان برایتان الهام‌بخش بودند؟

راندا برن: برای کتاب «راز»، کتابی که ایده‌هایم در مورد زندگی را دگرگون کرد کتاب «علم ثروتمند شدن» نوشته والاس واتلز بود. این کتاب جزو پنج کتاب برتر در تمام دوران زندگی‌ام است، زیرا روش نگرش من را نسبت به زندگی تغییر داد.

کتاب دوم، «قدرت» الهام گرفته از تحقیقات پی‌درپی برای حقایق بیشتر بود. بسیاری نویسندگان در این سفر برایم الهام‌بخش بودند. یکی از خاص‌ترین‌ها «لوییس مارتین» بود که در قرن هجدهم می‌زیست. امروزه تنها آثار کمی از «مارتین» برجای‌مانده اما من هر کلمه را که نوشته بود، بلعیدم!

 

سوال: لحظه‌ای از زندگی‌تان را شرح دهید که باعث شد «قانون جذب» را باور کنید.

راندا برن: وقتی‌که کتاب «علم ثروتمند شدن» را خواندم همان لحظه بود که دریافتم نیرویی وجود دارد که بر افکارمان حاکم است و به آن‌ها پاسخ می‌دهد؛ زیرا هر چیزی که در زندگی من (تابه‌حال) اتفاق افتاده بود، نشانه‌ای زنده از پیام این کتاب بود.

بلافاصله آن را دریافتم و باور کردم. کتابی که بعد از کتاب «واتلز» خواندم کتاب «شاه‌کلید» نوشته چارلز اف. هانل بود که در حین خواندن آن کتاب به‌یقین بیشتری درباره «قانون جذب» رسیدم.

 

سوال: توصیه شما به افرادی که در باور به «قانون جذب» مشکل‌دارند اما می‌خواهند شک خود را برطرف کنند، چیست؟

راندا برن: این افراد هنوز باور نکرده‌اند که افکارمان مهم هستند. افکارمان دنیای ما وزندگی فردی‌مان را خلق می‌کنند. احساسی که نسبت به زندگی خودداریم ناشی از افکارمان هستند. هر عملی را که انجام می‌دهیم، حتی وقتی دستمان را بلند می‌کنیم یا می‌ایستیم، از افکارمان ناشی می‌شود. اتومبیل‌ها، هواپیماها، ساختمان‌ها، شهرها، کشتی‌ها، تکنولوژی، آثار موسیقی و هنری و در یک‌کلام همه‌چیزهایی که توسط انسان‌ها اختراع، ایجاد یا ساخته‌شده‌اند، ابتدا از طریق افکار ایجادشده و بعد به شکل مادی درآمده‌اند.

باید درک کنیم که؛ ما کارهایمان را از طریق افکارمان تکمیل می‌کنیم و هرلحظه از روزمان را با افکارمان زندگی می‌کنیم. پس افکار ما وبه دنبال آن احساسات ما مهم وتاثیر گذارند.

 

سوال: چه بصیرتی شمارا واداشت تا کتاب «قدرت» را بنویسید و فکر می‌کنید چه چیزی در خود دارد که روش‌های دیگر آن را ندارند؟

راندا برن: کتاب «قدرت» در مورد چگونگی استفاده من از قانون جذب در زندگی‌ام است، بسیار ساده است که در مورد آنچه دوست دارید فکر کنید نه چیزی که دوست ندارید یا نمی‌خواهید تجربه‌اش کنید!

شما می‌توانید چیزی بیشتر از آنی باشد که اکنون هستید. قدرت بزرگی به نام «عشق» درون ما وجود دارد که می‌تواند زندگی‌مان را تغییر دهد. «عشق» نیرویی مثبت است هیچ اثری از منفی بودن در آن نیست. وقتی می‌توانیم درک کنیم که معنای واقعی «عشق» چیست و قدرت بی‌منتهای آن را در هر بخش از زندگی‌مان به کاربریم، می‌توانیم ازآنجاکه هستیم، به سمت زندگی شگفت‌انگیزی که دوستش داریم حرکت کنیم.

 

سوال: خیلی از برندگان جایزه اسکار می‌گویند؛ با «قانون جذب» به این جایزه رسیده‌اند. نظر شما چیست؟

راندا برن: وقتی آرزویی بزرگ و دست‌یافتنی داشته باشید، در ذهنتان احساس کنید به آن رسیده‌اید و با این احساس زندگی کنید، (حتی اگر جایزه اسکار باشد) حتما از راه خواهد رسید.

به خاطر دارم که درجایی خواندم «استیون اسپیلبرگ» سخنرانی برای اسکار را در سن 12 سالگی نوشته است. این همان مسیر درست استفاده از «قانون جذب» برای برنده شدن اسکار است.

 

سوال: برنامه‌تان برای کتاب بعدی چیست؟

راندا برن: اکنون در حال کار روی کتاب جدید خود هستم و آرزوی بزرگ و قصدم این است که یکی از الهام‌بخش‌ترین کتاب‌ها باشد. آن کتاب مربوط به داستان سفری هیجان‌انگیز و پرماجرا و درنهایت ثمربخش است که هر انسانی می‌تواند آن را انجام دهد سفری که برای هر یک از ما فراهم است.


گردآورنده: مهدی حدادیان


یک پیشنهاد مرتبط برای شما

به «قانون جذب» علاقه‌مندید؟ می‌خواهید یک روش ساده برای به‌کارگیری اصولی آن یاد بگیرید؟پیشنهاد می‌کنیم در این چالش 5 روزه شرکت کنید:

85درصد تخفیف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *