چهار ویژگی انسان‌های کاریزماتیک

 

کاریزما انرژی دستکاری‌شده یا هدیه جادویی منتصب به اشخاص خاص نیست، بلکه ترکیبی جذاب از قابلیت‌های قابل یادگیری هست.

 

جان سی مکسول نویسنده و سخنران حرفه‌ای آمریکایی است. او کتاب‌های بسیاری نوشته و در درجه‌ی اول بر رهبری تمرکز دارد. ماکسول به مدت ۳۰ سال به‌عنوان کشیش در کلیساهای اوهایو، ایندیانا، کالیفرنیا و فلوریدا حضورداشته است. در سال ۱۹۹۵ کلیسا را ترک کرد و تمام‌وقت خود را به صحبت کردن و نوشتن اختصاص داد.

جان سی ماکسول متخصص رهبری، سخنران، نویسنده‌ی بین‌المللی است.سازمانی که برای توسعه‌ی رهبری بین‌المللی و کمک به رهبران است تا رهبران بتوانند توانایی‌های بالقوه خود را به حداکثر برسانند. وی هرسال برای بیش از پانصد شرکت سخنرانی می‌کند. در نیویورک‌تایمز، ژورنال وال‌استریت و بیزنس و یک پرفروش‌ترین نویسنده است.

 

در نگاه اول، به نظر می‌رسد، کاریزما انرژی و یا مغناطیسی نامرئی باشد، وجودش غیرقابل‌انکار است، ولی سخت متونیم انگشتمان را به سمت منبعش نشانه بگیریم. بعضی باورهای اشتباه معتقدند کاریزما یک موهبت الهی است که شامل افراد خاص شده و دیگران کاملا از آن بی‌بهره‌اند.

کاریزما هم قابل توضیح است و هم قابل یادگیری، در تعریفش می‌توانیم بگوییم، قابلیت القاء شور، علاقه و مهربانی در دیگران به‌وسیله جاذبه شخصی است.

افرادی با این قابلیت خاص چهار صفت مشترک دارند:

 

 آن‌ها عاشق زندگی هستند.

آن‌ها علاقه خاصی نسبت به زندگی دارند، خوشحال‌اند نه شاکی. شخصیتشان بر پایه شادمانی و گرمی ساخته‌شده، مملو از شور و انرژی قابل‌انتقال هستند.

تنها با لبخند، قدرت کاریزما را پایه‌ریزی می‌کنند. انسان‌ها  لبخند را با لبخند پاسخ میگویند. برای ما دریافت این انرژی‌ها از اطراف سخت است. انسان‌های عاشق زندگی دارای کاریزما هستند چون فضا را باانرژی مثبت پر می‌کنند.

 

 آن‌ها منتظر بهترین‌ها هستند.

آن‌ها از دیگران انتظار بهترین‌ها رادارند، در تعریف دیگر: آن‌ها به همه نمره ۱۰ می‌دهند، دیگران را همان‌گونه که می‌توانند باشند می‌بینند نه آن‌گونه که هستند.

وقتی روی افراد سرمایه‌گذاری می‌کنید و آن‌ها را برای توانایی‌های بالقوه‌شان بالا می‌برید، به خاطر این لطف عاشق شما می‌شوند.   

 

 آن‌ها امیدبخش هستند.

آن‌ها با نقاشی فردایی روشن‌تر از امروز، با دیگران ارتباط برقرار می‌کنید. برای آن‌ها، آینده مملو از فرصت‌های شگفت‌انگیز و رویاهای دست نیافته است.

آن‌ها خوش‌بینی را به فرهنگ اطرافشان تزریق می‌کنید و روحیه‌ها را تقویت می‌کنید. درحالی‌که به حقایق موجود توجه دارند، خودشان را تسلیم شرایط فعلی نمی‌کنند.

 

 آن‌ها خودشان را به اشتراک می‌گذارند.

آن‌ها با به اشتراک گذاشتن دانش، منابع و موقعیت‌های خاص برای دیگران ارزش قائل‌اند. آن‌ها قدرت شمول را باروی باز می‌پذیرند. برای باهم بودن ارزش قائل‌اند. آن‌ها تنها نیستند.

وقتی صحبت از کاریزماست، هیچ‌چیز دیگری اهمیت ندارد.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *