اگر به علم «قانون جذب» علاقه‌مندید، قصد داریم در این مقاله  به شما نشان دهیم که چگونه می‌توانید با ساختن «چرخه منظم جذب» به‌طور اصولی و هوشمندانه «قانون جذب» را یاد بگیرید و  مهم‌تر از آن در اجرای آن متخصص شوید.


«چرخه جذب» چیست؟

برای درک این موضوع ابتدا باید درک کنیم منظور از «چرخه» چیست. اصطلاح «چرخه» شامل سه منطقه؛ (یادگیری، اجرای دانش جدید و بهبود مدام) به‌طور پیوسته است که به ما کمک می‌کند در کسب «مهارت» یک موضوع جدید متخصص شویم.

آقای ادواردو بریسئو تحقیقاتی درباره مهم‌ترین دلایل موفقیت افراد تأثیرگذار و شرکت‌های موفق جامعه انجام دادند و آن را دریکی از سخنرانی‌های سایت «تد» عنوان کردند.

تحقیقاتی که در بین معلمان، پزشکان و متخصصان حوزه‌های مختلف انجام شد نشان داد که وقتی فردی تازه‌کار به حرفه‌ای وارد می‌شود، عملکردش تنها در دو سال اول پیشرفت دارد و بعد از آن «ثابت» می‌ماند. اشتباه این است؛ هنگامی‌که فکر می‌کنیم به‌اندازه کافی خوب هستیم، هیچ تلاشی برای «یادگیری» خود انجام نمی‌دهیم و درنتیجه دستاوردمان ضعیف و ثابت خواهد بود.

در واقع تا وقتی بر مبنای دانش و مهارت محدودمان حرکت می‌کنیم، حتی باوجود کار سخت، خیلی رشد نمی‌کنیم و به دستاورد چندانی نمی‌رسیم.

اما افراد فوق موفق زمانی را برای بودن در «منطقه یادگیری» اختصاص می‌دهند. آن‌هم به‌طور ثابت و پایدار! در حقیقت آن‌ها با یادگیری مداوم دستاوردشان را ارتقا می‌دهند.

همچنین این تحقیقات حاکی از آن بود که این افراد به‌طور حساب‌شده‌ای همواره در دو منطقه «یادگیری مدام و عملکرد» در حال حرکت‌اند.