پاسخ به سوال یازدهم

سوال: چرا استادان و مربیان قانون جذب از آزمایش کردنش می‌ترسند؟ درحالی‌که ادعا می‌کنید که یک قانون جهانی است؟

پاسخ:

همه استادانی که من می‌شناسم (چه ایرانی و چه خارجی) از خانم استر هیکس تا بقیه که در مورد این قانون صحبت می‌کنند از دیگران می‌خواهند که خودشان آن را امتحان کنند و بعد بیشتر درباره آن یاد بگیرند.

آن‌ها حتی خیلی از آن‌ها می‌گویند بهتر است که آن‌ها را باور نکنید. با شک وارد یادگیری آن شوید، بعد به آن عمل کنید تا خودتان به‌یقین برسید.

خب! بیایید باهم بررسی کنیم اصلا قانون جذب چیست؟

«قانون جذب» درباره مدیریت احساسات شماست. «قانون جذب» می‌گوید؛ شما احساس را جذب می‌کنید. به شما یاد می‌دهد؛ وقتی احساسات کلی شما خوب است، چیزها، اتفاقات و شرایطی وارد زندگی‌تان می‌شوند که از همین احساس خوب را بیشتر به شما می‌دهند. (و برعکس)

واقعیت این است که همه‌چیز از انرژی است و انرژی نیز ارتعاش دارد.

هر چیزی که در اطرافتان می‌بیند، پایه ارتعاشی دارد خود شما در فرم فیزیکی‌تان از ارتعاش هستید. «قانون جذب» به شما یاد می‌دهد که؛ یک سیستم راهنما درونتان قرار دارد به نام احساسات! احساسات شما ارتعاشات را ترجمه می‌کند. وقتی احساس خوبی دارید یعنی ارتعاش درستی ارسال می‌کنید و چیزهای خوبی را وارد زندگی‌تان می‌کنید.

همچنین «قانون جذب» می‌گوید؛ روی هر چیزی تمرکز کنید (چه چیزی که می‌خواهیدش/ چه نمی‌خواهیدش) ریشه یا جوهره آن را وارد زندگی‌تان می‌کنید.

همچنین «قانون جذب» می‌گوید؛ هر هدفی که داریم، فکر می‌کنیم با داشتن آن احساس خوب و احساسات بالاتری را تجربه خواهیم کرد. البته هم که درست فکر می‌کنیم!

احساسات ما یک سیستم تشخیص زودهنگام فوق‌العاده حساس هستند که به ما هشدار می‌دهد وقتی در حال سرگردانی از مسیر اهداف هستیم، یا نه!

هر چه احساس بهتری داشته باشیم، همسوتر باهدفمان هستیم و هر چه احساس بدتر کنیم، همسویی ما بیشتر از بین رفته است.

به بیان بهتر؛

احساس خوب شما، وسیله‌ای است که شمارا آرام‌آرام به مقصد می‌رساند. باید به این مسیر ادامه دهید از لحظات خود لذت ببرید (با خود در صُلح باشید).

تمرکز اصلی قانون جذب فقط در مورد ثروت و موارد مادی نیست. در مورد رشد و آگاهی شماست. درباره عشق به خود و سفر به‌سوی کامل شدن، در مورد قدرت یک ذهنیت مثبت است، شاد بودن در مسیر! چراکه مسیر خوش احساس، پایان خوبی به همراه دارد.

من یاد گرفته‌ام که از روند کار لذت ببرم و اقدامی الهام‌بخش انجام دهم. اینکه در لحظه حاضر باشید، خودم را همین‌طوری که هستم، دوست داشته باشم و از داشته‌هایم سپاسگزار باشم. وقتی به این موارد فکر می‌کنید، آیا درونتان به درست بودن آن‌ها پی نمی‌برید؟

اگر اعتقاد به قانون جذب ندارید، من سعی نمی‌کنم مجابتان کنم تا اعتقاد پیدا کنید. به شما توصیه می‌کنم؛ یک موضوع ساده را یک هفته تست کنید.

از همین حالا شروع کنید: از صبح تا شب روی چیزهای خوب تمرکز کنید. از مرور خاطرات خوب گذشته تا دیدن موضوعاتی که در زندگی‌تان خوب پیش می‌رود و تشکر بابت داشته‌هایتان از خداوند. چند بار طی روز این روندها را تکرار کنید. طی چند روز اول احساس خوب بیشتر در زندگی‌تان را به‌خوبی متوجه شده و درک خواهید کرد.

اولین درس قانون جذب اینکه؛ شما احساس را جذب می‌کنید؛ یعنی وقتی حس خوبی دارید، کائنات شرایط و اتفاقات را طوری جلوی پایتان می‌چیند تا از این احساس خوب را بیشتر جذب کنید. همین موضوع ساده را تست کنید و اگر دیدید که درست‌کار می‌کند یادگیری قانون جذب را ادامه دهید.

نکته: در ابتدا، وقتی‌که با شک وارد قانون جذب می‌شوید، رسیدن به هدف یا جذب هدف را تست نکنید. جذب احساس خوب بیشتر را تست کنید.(هدفتان رسیدن به احساس خوب بیشتر باشد)

معرفی چند کتاب برای درک بهتر علم پشت «قانون جذب»

کتاب اول: کتاب با واقعیت روبرو نشو واقعیت را بساز!

این کتاب را می‌توان به‌عنوان یک کتابچه راهنمای آزمایشگاهی با آزمایش‌های ساده توصیف کرد تا یک‌بار برای همیشه ثابت کند که واقعیت انعطاف‌پذیر است، آگاهی بر ماده غالب است و اینکه شما زندگی خود را با ذهن خود شکل می‌دهید.

به‌جای اینکه ایمان داشته باشید، از شما دعوت می‌کند تا ۹ آزمایش ۴۸ ساعته انجام دهید تا به خود ثابت کنید واقعا یک نیروی مثبت، دوست‌داشتنی و کاملا درست در جهان وجود دارد.

بله شما آن را درست خواندید. به خودتان ثابت کنید، آزمایش‌هایی که هر یک از آن‌ها می‌توانند مطلقا بدون پول و صرف زمان بسیار کم انجام شوند، نشان می‌دهند که اصول معنوی به‌اندازه گرانش قابل‌اعتماد هستند و به‌اندازه قوانین حرکت نیوتن سازگار هستند.

این کتاب، موارد زیر را اثبات می‌کند:

 1. یک نیروی انرژی نامرئی یا میدانی از امکانات بی‌نهایت وجود دارد.
 2. شما بر روی میدان تاثیر می‌گذارید و بر اساس باورها و انتظارات خود از آن استفاده می‌کنید.
 3. شما هم‌میدان انرژی هستید.
 4. هر چیزی که روی آن تمرکز کنید گسترش می‌یابد.
 5. ارتباط شما با این حوزه راهنمایی دقیق و نامحدودی را ارائه می‌دهد.
 6. افکار و آگاهی شما بر موضوع پراهمیت تأثیر می‌گذارد.
 7. افکار و آگاهی شما داربستی را برای بدن فیزیکی شما فراهم می‌کند.
 8. شما به همه‌چیز و هر کس دیگری در جهان متصل هستید.
 9. جهان نامحدود، فراوان و به طرز عجیبی سازگار است.

دیدن کتاب

کتاب دوم: کتاب علم پشت قانون جذب نوشته دکتر «سرینی پیلای»

در این کتاب، دکتر سرینی پیلای از تجربیات خود به‌عنوان روان‌پزشک هاروارد و محقق تصویربرداری مغز استفاده می‌کند تا توضیح دهد قانون جذب» چگونه کار می‌کند.

خواه هدف کاهش وزن باشد، رابطه عاشقانه، موفقیت مالی یا خوشبختی، دکتر پیلای توضیح می‌دهد که چگونه می‌توانیم از علم مغز استفاده کنیم تا قانون جذب» را درک کنیم.

کتاب «علم پشت قانون جذب» همان چیزی است که «راز» و حتی «بیاندیشید و ثروتمند شو» و دیگر ادبیات موفقیت‌های بزرگ بدون دانستن علم پشت آن، می‌خواهند به ما بگویند.

پیلای علم را می داند و آن را با همه ما به اشتراک می گذارد. آن را با تفکر بخوانید، دستورالعمل ها را دنبال کنید و شروع به جذب آنچه می خواهید خواهید کرد.

دیدن کتاب

کتاب سوم: کتاب آنچه بعد اتفاق می‌افتد همه‌چیز را تغییر می‌دهد

این کتاب منحصربه‌فرد آموزه‌های باستانی را ترکیب می‌کند که قدمت برخی از آن‌ها به بیش از 7000 سال می‌رسد و درعین‌حال آن‌ها را با آخرین پیشرفت‌های مکانیک کوانتومی مقایسه می‌کند.

به‌زودی متوجه خواهید شد و آگاهی جدیدی خواهید داشت که همه‌چیز در جهان باانرژی به هم مرتبط است و اگر می‌خواهید چیزهایی را در زندگی خود تغییر دهید باید از این انرژی استفاده کنید.

برخی از بزرگ‌ترین ذهن‌های تاریخ بشر سعی کرده‌اند به ما بیاموزند که همه‌چیز در جهان به هم مرتبط است، افلاطون، آلبرت انیشتین، نیکولا تسلا، اندرو کارنگی، توماس ادیسون این فهرست ادامه دارد.

 همه آن‌ها درک کرده بودند که همه‌چیز در جهان انرژی است و این انرژی فرکانس و ارتعاش است.

همچنین برای اثبات بیشتر قانون جذب کتاب آقای دکتر جو دیسپنزا بانام «ماورای طبیعی شدن» یا کتاب «شکستن عادت‌های خویشتن» ایشان را بخوانید. دکتر جو دیسپنزا متخصص علوم مغز هستند.

ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان به تمام مردم توصیه کرده که کتاب «ماورای طبیعی شدن» را بخوانند.

دیدن کتاب

کتاب چهارم: کتاب «منبع»

دکتر تارا سوارت ، روان‌پزشک ، علوم اعصاب و مدرس ارشد MIT علم غافلگیرانه‌ای را که از قانون جذب به‌عنوان ابزاری مؤثر برای کشف پتانسیل خود، پشتیبانی می‌کند را در کتاب «منبع» آشکار می‌کند.

میلیون‌ها نفر از ابزارهای قانون جذب (خصوصا تجسم) برای یافتن سلامتی ، موفقیت ، عشق ، دوستی ، ثروت و موارد دیگر استفاده کرده‌اند.

کتاب «منبع»، فاش می‌کند که چگونه و چرا این ابزارها با ارائه آخرین پیشرفت‌ها در علوم اعصاب و روانشناسی رفتاری ، ازجمله درس‌هایی در نوروپلاستیک ، مغناطیسی ، تفکر عاطفی و منطقی کار می‌کنند.

اگر بتوانیم شک و تردید خود را از بین ببریم ، این ابزارها و تجسم اساسا قدرتمند و فوق‌العاده موثر هستند.

درحالی‌که برخی از ایده‌های کتاب آشنا هستند مثل؛ قدرت مثبت اندیشی و اهمیت تجسم، آنچه در این کتاب جدید و بسیار مفید است؛ اساس علمی محکم پشت این روش‌هاست که کتاب آن‌ها را بیان می‌کند.

دیدن کتاب

کتاب پنجم: کتاب «چرا ذهن فراتر از ماده کار میکند؟»

این کتاب توضیح می‌دهد که چگونه افکار و احساسات، ایده‌ها و باورها و امیدها و رویاهای ما وضعیت بدن ما، شرایط زندگی ما و حتی وضعیت جهان را تغییر می‌دهند.

دکتر همیلتون در بیان مطالب کتاب حاضر از یافته‌های علمی کمک گرفته و با استدلال‌های علمی خود به اثبات آن‌ها برمی‌خیزد.

با این اوصاف، نه با یک کتاب زرد روان‌شناختی، بلکه با یک اثر علمی روبه‌رو هستید که نحوه‌ی معجزه آفرینی را به کمک ذهن به شما نشان می‌دهد. نویسنده همچنین از عواطف و احساسات برایتان خواهد گفت.

درواقع، برای تحقق رویاها و آرزوهایتان، احساسات بیش از عقل به کارتان می‌آیند. احساس شما نشان می‌دهد آیا در حال ارسال ارتعاش مثبت هستید یا منفی و آیا در همان مسیری از زندگی قرارگرفته‌اید که آرزویش رادارید یا نه.

پیامی که دیوید به اشتراک می‌گذارد در قالبی منتقل می‌شود که مستقیما قابل‌درک است و بااین‌حال او «حقیقت علمی» کافی برای معتبر ساختن ایده‌ها ارائه می‌کند.

 • آخرین اکتشافات علمی نشان می‌دهد که هر فکر و احساسی که تابه‌حال داریم در سراسر بدن ما بیان می‌شود.
 • «وقتی فردی انگیزه بالایی دارد، ژن‌ها روشن می‌شوند، سلول‌های مغزی رشد می‌کنند و پروتئین‌ها ساخته می‌شوند تا فرد شروع به تبدیل‌شدن به تصویری از خودش کند که در تلاش برای تبدیل‌شدن به آن است»
 • شما احتمالا به آن توجه نکرده‌اید، اما هر کلمه‌ای که به زبان می‌آورید، به دلیل ارتعاش آن، بر بدن شما تأثیر می‌گذارد و بر بدن هر فردی که آن را می‌شنود تأثیر می‌گذارد.
 • ما اکنون تشخیص می‌دهیم که حتی DNA، عنصر سازنده زندگی و دارنده کد ژنتیکی، با آهنگ ذهن می‌رقصد.

دکتر همیلتون بیان می‌کند؛ تجسم (ازجمله احساسات مرتبط با تصاویر) ژن‌ها را تحریک می‌کند تا روشن‌شده و باعث رشد پروتئین‌ها و سلول‌ها ‌شوند. هرچه بیشتر تجسم کنید و بار احساسی همراه با تصاویر قوی‌تر باشد، پروتئین‌ها و سلول‌های بیشتری می‌سازید.

مردی که مشکل کبدی داشت، توانست کبد خود را به‌طور کامل بازسازی کند. تجسم مکرر اوژن‌های خاصی را تحریک کرد که باعث ساخت سلول‌های کبدی سالم می‌شد.

درواقع، تجسم عمدی و غیرعمدی ما 24 ساعت شبانه‌روز و 365 روز در سال، دی‌ان‌ای را الهام می‌بخشد.

دیدن کتاب

کتاب ششم: رشد کنید: خود را از نگرانی، عصبانیت و سایر احساسات منفی رها کنید

نوشته: زهرا ماهون

این کتاب به شما کمک می‌کند تا از ناامیدی به آرامش درونی و اعتمادبه‌نفس در استفاده از قانون جذب برای تجلی موفقیت برسید، حتی اگر چیزی در مورد قانون جذب ندانید.

سه چیز این کتاب را از بقیه متمایز می‌کند:

 • به تصویر کشیدن فرآیند تفکر در قالب 42 تصویر که درک چگونگی تأثیر افکار ما بر چیزهایی که جذب می‌کنیم، بر اساس قانون جذب.

(اکثر ما مفاهیم را زمانی بهتر درک می کنیم که در نمودارهایی ارائه شوند که به ما کمک می‌کند تا ارتباطات را ببینیم و همه چیز را باهم تطبیق دهیم. این همان چیزی است که این کتاب به شما کمک می‌کند.)

 • روشی که به ما کمک می‌کند باورهایی را که در زیر سطح عمل می‌کنند از ضمیر ناخودآگاه خود شناسایی کنیم و بدون اینکه بدانیم زندگی خود را کنترل کنیم.
 • یک فرآیند چهار مرحله‌ای ساده که به غیرفعال کردن باورهای منفی برای همیشه کمک می‌کند تا بتوانیم پیشرفت کنیم.

 

 

کتاب هفتم: کتاب انتقال واقعیت (مراحل 1 ـ 5)

نوشته: «وادیم زلاند»

این کتاب که بیشتر در مورد خلق «واقعیت» است (بسیار پیشرفته‌تر از بسیاری از کتاب‌های قانون جذب) توسط فیزیکدان کوانتومی، «وادیم زلاند» نوشته‌شده و ابتدا در کشور مادری خود روسیه منتشر شد، سپس در سال 2016 به زبان انگلیسی ترجمه و منتشر شد.

اگر می‌خواهید به ماهیت باطنی «واقعیت» پی ببرید و بفهمید «واقعیت» چیست و چگونه بازندگی انسان در سطح عمیق مرتبط است، پس این کتاب برای شماست.

ایده اصلی پشت این کتاب، این است که نسخه‌های نامحدود «واقعیت» به‌طور هم‌زمان وجود دارند و به‌جای دستیابی به اهدافی که در آنجا وجود دارد (برای شما قابل‌مشاهده است)، توجه خود را به واقعیتی منتقل کنید که در آن، هدف از قبل محقق شده است.

در این کتاب، در مورد اینکه چگونه «واقعیت» خود را به چیزی که بیشتر می‌خواهید تغییر دهید، توضیحات طولانی و فراوان وجود دارد. این دانش طولانی به شما کمک می‌کند تا بفهمید چه چیزی را باید انتظار داشته باشید، چگونه از مناطق منفی دوری‌کنید و روی چه چیزی تمرکز کنید تا بتوانید خط زندگی خود را به‌جایی که می‌خواهید منتقل کنید.

دیدن کتاب

به‌هرحال!

من احساس می‌کنم که صنعت توسعه شخصی قانون جذب را به «ابزاری» تبدیل کرده که می‌توان از آن برای «به دست آوردن چیزها» آن‌هم به‌راحتی و بدون اقدام فیزیکی استفاده کرد. این تصور غلط در مورد قانون جذب از این ایده ناشی می‌شود که با تجسم آنچه می‌خواهید و درخواست آن، به آن خواهید رسید.

اینجاست که بیشتر افراد سردرگمی و دچار شک و تردید وارد می‌شود. درحالی‌که «قانون جذب» هیچ‌گاه مانع اقدام ما نمی‌شود یا عمل‌گرا بودن را منکر نمی‌شود.

برای درک بهتر این موضوع (نقش اقدام در قانون جذب)؛ می‌توانید پاسخ سوال بعدی (سوال 12) را مطالعه کنید.

کلام آخر:

همه‌چیز از انرژی ست و همه‌چیزهای دارای جرم یا انرژی توسط«جاذبه» (که فراتر از نیروی طبیعت است که ما را محکم روی زمین نگه می‌دارد) به سمت یکدیگر کشیده می‌شوند. عبارت «شباهت‌ها همانندها را جذب می‌کنند» ازاینجا می‌آید.

صحبت بر سر فرآیند کشیدن آنچه می‌خواهیم به زندگی خود به روشی هماهنگ بانظم و تعادل «کائنات» است. این امر لازمه آن است که درک کنیم که «کائنات» چگونه کار می‌کند. تا بتوانیم این کار را با موفقیت انجام دهیم.

«کائنات» بسیار«منظم» توسط خداوند آفریده‌شده است. کیفیت علت و معلولی در آن وجود دارد.یک سیستم که بانظم بسیار خاصی همواره رو به گسترش است.

برای درک بهتر طرز کار «کائنات»، باید فرآیند «قانون جذب» را درک کنیم.

قطعا ما نمی‌توانیم به‌طور 100 درصد تمام موضوعات زندگی خود را کنترل کنیم.

اما می‌توانیم باقدرت تا حد بسیار زیادی بر نحوه تجربه کردن آن‌ها تاثیر بگذاریم.

به بیان واضح‌تر؛ ما می‌توانیم با درک «قانون جذب» بر تجربیات خود در این «کائنات»  اثر بگذاریم.

ما می‌توانیم قدم‌به‌قدم تجربیات بهتر و عالی‌تری را برای خود ایجاد کنیم. (خصوصاً درزمینهٔ سلامتی، ثروت و فراوانی و روابط) و به‌جایی برسیم تا حاکم بر سرنوشت خود باشیم.

همه ما شایسته یک زندگی الهام‌بخش هستیم. «قانون جذب» ابزاری زیبا است که به ما امکان می‌دهد آگاهانه از قدرت‌های خلاقانه خود استفاده کنیم.

نکته کلیدی این است که از آن آگاه‌تر شوید و کنترلی که بر زندگی خوددارید را درک کنید.

زیبایی «قانون جذب» این است؛ «احساسات خوب» باعث جذب اتفاقات، افراد و شرایطی می‌شود که از همان احساس خوب را بیشتر تجربه خواهیم کرد.

(همه‌چیزهای دوست‌داشتنی که در مورد آن احساس امنیت،اعتماد، هیجان، قدردانی، شادی، رضایت، شور و اشتیاق، صلح و می‌کنیم)

همین‌طور «احساسات خوب» باعث جذب خواسته‌ها می‌شوند.  «احساسات بد» مانند یک سیستم راهنما به ما «هشدار» می‌دهد که ناخواسته را به زندگی خود می‌کشیم.

به قول جورج برناردشاو، «زندگی در پی یافتن خود نیست، این به معنای خلق خود است.»

انتقاد کردن، تکذیب کردن کار ساده‌ای است.تمرکزتان را روی تایید قانون جذب بگذارید(کاری که کمی تلاش لازم دارد) آن‌وقت می‌بیند که کائنات چگونه افراد، کتاب‌ها، اساتید و آموزش‌های بیشتر برای کمک به شما سر راهتان قرار می‌دهد.


نویسنده: مهدی حدادیان

سایت: زندگی ناب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *