پاسخ سوال چهاردهم

سوال: چگونه برای اهداف خود «عبارت تاکیدی» بسازیم؟

پاسخ:

عبارات تاکیدی روشی شگفت‌انگیز برای برنامه‌ریزی مجدد ضمیر ناخودآگاهتان و کمک به شما برای تغییر باورهای خود در سطح ناخودآگاه است.

(اینکه ناخودآگاه شمارا در جهت زندگی رؤیایی خود هدایت کنید، اقدامی کلیدی است.)

بااین‌حال، درک این نکته مهم است که؛

نوشتن یا بیان عبارات تاکیدی، کل فرآیند «قانون جذب» نیست! این کار فقط یک ابزار کمک‌کننده در این فرآیند است.

حالا می‌رسیم به نقش عبارات تاکیدی!

به‌طورمعمول، جملات تاکیدی باید از این قوانین پیروی کنند:

قانون اول: از زمان‌های گذشته یا آینده استفاده نکنید.

بهتر است عبارات تاکیدی مربوط به زمان حال باشند. عباراتی که این‌گونه شروع می‌شوند «من می‌خواهم …» یا «من قصد دارم…» تاثیری بر ذهنتان نمی‌گذارند. ذهن شما در حالت مطلوب فقط به عبارات تاکیدی  مثبت مربوط به زمان حال مانند «من آرام هستم» پاسخ می‌دهد.

سپس دقت کنید که «عبارت تاکیدی» شما خیلی طولانی و پیچیده نباشند.

قانون دوم:  با اطمینان، محکم و مثبت بیان کنید!

وقتی عباراتی را به کار می‌گیرید که خودتان به آن اطمینان دارید و همچنین آن‌ها را به طرزی مثبت و محکم بیان می‌کنید، اثر بهتری بر ذهنتان می‌گذارد.

قانون سوم:  وقتی تکرار کنید که احساس خوبی دارید!

به بیان بهتر گفتن «عبارت تاکیدی» نباید هیچ مقاومت شدیدی در ذهنتان ایجاد کند. به‌طور مثال؛ اگر با خود تکرار کنید «من قوی هستم» اما احساس کنید که قوی نیستید و احساس درونی‌تان بد شود، ذهنتان دچار دوگانگی می‌شود. درنتیجه به‌جای اینکه عبارات تاکیدی، تاثیر مثبتی روی شما بگذارد و باوری درست را در ذهنتان بکارد، ممکن است ارتعاشاتی را درونتان فعال کند که در جهت عکس خواسته‌های شماست. یادتان باشد، شما تبدیل به چیزی می‌شوید که احساس می‌کنید! درواقع کائنات همیشه به احساس شما پاسخ می‌دهد.

درنتیجه، اگر در موقع گفتن عبارات تاکیدی احساس بد به سراغتان آمد، بهتر است آن عبارت راکمی ملایم‌تر کنید. یا وقتی آن را بگویید که احساس شما کمی بهتر شده است؛ و آن را راه‌تر باور می‌کنید.

به بیان بهتر؛ گفتن چیزی که نمی‌توانید آن را باور کنید یا کلماتی که باعث ایجاد یک احساس واقعا خوب نمی‌شوند، جواب نمی‌دهند.

برای مثال، اگر بخواهید بگویید «من آهنربای پول هستم» اما 100٪ آن را باور نکنید، درواقع شما باعث می‌شوید مقاومتتان درباره پول بالاتر برود! زیرا ضمیر ناخودآگاه شما عبارت تاکیدی فوق را باور نمی‌کند. (خصوصا وقتی‌که ازنظر مالی دچار کمبود هستید)

برای رفع مشکل مقاومت، عباراتی که 100% معتقدید درست هستند را بسازید.

به‌جای تکرار طوطی‌وار عباراتی که می‌خواهید حقیقت داشته باشد.(درحالی‌که ناخودآگاه شما آن‌ها را باور ندارد.) عباراتی با مقاومت کمتر بسازید.

برگردیم سر مثال بالا؛

عبارت معمولی:  «من آهن‌ربای پول هستم»، ممکن است یک حالت غیرقابل‌باور برای ناخودآگاهتان باشد.

آهن‌ربا!  به‌جای استفاده از آن، می‌توانید از این استفاده کنید(با این شروع کنید)

عبارت اصلاح‌شده: من متعهد به تبدیل‌شدن به یک آهن‌ربای پول هستم! (حالت قابل‌باور برای ناخودآگاه)

یا شاید این‌یکی؛«من تصمیم می‌گیرم باور کنم که می‌توانم تبدیل شوم به آهنربای پول»

ترفند استفاده این است:

جملاتی که 100% برای شما یا ضمیر ناخودآگاهتان قابل‌باور است. مثال دیگر؛

عبارت معمولی: من یک میلیارد کامل و با اعتمادبه‌نفس هستم.

عبارت اصلاح‌شده: من خیلی خوشحال و سپاس گذارم که در مسیر تبدیل‌شدن به یک میلیارد کامل و با اعتمادبه‌نفس هستم.

سوال: چگونه بفهمم عبارت تاکیدی که استفاده می‌کنم برای ضمیر ناخودآگاه من قابل‌باور است؟

پاسخ:  از طریق احساسات! احساسات زبان ضمیر ناخودآگاه شما هستند. درواقع احساسات همیشه راهنمای شما هستند.

عبارات تاکیدی قابل‌باور برای ناخودآگاه شما احساس مثبت بیشتر، امیدواری و آرامش به همراه خواهد داشت. به شما الهام و انرژی می‌دهند و شما این موضوع را احساس می‌کنید. درواقع بعد از مدتی تکرار، شمارا وادار می‌کند که در جهت اهدافتان اقدامی الهام‌بخش انجام دهید.

درحالی‌که عبارات تاکیدی غیرقابل‌باور برای ناخودآگاهتان احساس شک، ناامیدی به همراه خواهد داشت. انرژی کمی برای حرکت به شما می‌دهند.

درنتیجه وقتی عبارتی را بیان می‌کنید، به احساس خود توجه کنید و فقط از عبارات تاکیدی استفاده کنید که باعث می‌شود شما در حالت احساسی  بالا باشید.

این بسیار مهم است زیرا شما به‌طور مغناطیسی آنچه را که احساس می‌کنید جذب می‌کنید.

همین‌طور بهتر است؛ قبل از استفاده از عبارات تاکیدی باید احساس ارزشمند بودن و لیاقت داشتن تمام چیزهای خوب را در خودتان بسازید و نسبت به خواسته خود احساس خوبی داشته باشید.

نکته مکمل:سعی کنید آن‌ها را کوتاه نگه‌دارید.

بهتر است بعضی عبارات تاکیدی را با «من هستم» شروع کنید. یا کلماتی را بگنجانید که احساسات مثبت بیشتری درباره «من هستم» یا «من دارم» را تحریک می‌کنند.

خیلی‌ها فکر می‌کنند که یک یا چند عبارت تاکیدی را آن‌قدر باید تکرار کرد تا در ذهن جا بیافتد و قابل‌باور برای ناخودآگاه شود اما نکته مهم این است که؛ تکرار عبارات تاکیدی، باید احساس خوبی به شما بدهد و باید موضوعی را که تکرار می‌کنید باور داشته باشید.


نویسنده: مهدی حدادیان

سایت: زندگی ناب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *