پاسخ سوال پانزدهم

سوال: آیا با استفاده از «قانون جذب» لازم هست برای اهدافم زمان قرار دهم؟

پاسخ:

ابتدا باید درک کنید؛ به‌طورکلی موضوع بر سر داشتن ارتعاشات هماهنگ باهدفتان است. موضوع قرار گرفتن در مدار درست است. هرگاه درباره هدفتان فکر کنید، حرف بزنید یا اقدامی درباره آن بکنید و احساس خوبی داشته باشد، یعنی ارتعاشات شما باهدفتان هماهنگ است و شما در مسیر دستیابی به هدفتان هستید.

 

مراحل جذب اهداف با استفاده آگاهانه از قانون جذب این‌طوری ست:

باید یادتان باشد؛ هر هدفی که می‌خواهید یا هر خواسته‌ای که دارید، فکر می‌کنید با داشتن آن احساس خوب بیشتری را تجربه خواهید کرد(البته هم که درست فکر می‌کنید) پس وقتی اولویتتان داشتن احساس خوب درباره خود، روال زندگی و اهدافتان باشد در مدار جذب هدفتان قرار می‌گیرید. ازنظر قانون جذب باید بیشتر در مسیر احساس خوبی داشته باشید. (این موضوع خیلی مهم است) خیلی به زمان رسیدن هدفتان توجه نکنید.
فرض کنیم هدفتان این است که ۱ میلیارد تومان پول داشته باشید.

طبق توضیحات بالا برای داشتن ۱ میلیارد تومان پول ،ابتدا احساستان را درباره این موضوع خوب کنید.
افکار غالب ذهنتان درباره پول را بررسی کنید. آیا باور دارید که ۱ میلیارد تومان برای شما مبلغ زیادی نیست و لیاقت و ارزش بیشتر از این‌ها رادارید؟ باور کنید! چون اگر دیگران توانسته‌اند شما هم می‌توانید.
حالا بیایید درباره اینکه «چرا» آن را می‌خواهید با خودتان شفاف‌تر باشید. چرا می‌خواهیدش؟ نیرو یا همان «چرایی» تان را بشناسید و آن را با خودتان تکرار کنید.

 قدم بعدی که بسیار مهم است:

آنچه کائنات واقعا به آن پاسخ می‌دهد، حالت بودن شماست! شما درواقع آنچه را که می‌خواهید جذب نمی‌کنید، شما «آنچه هستید» (ازنظر ارتعاشی) را جذب می‌کنید.

شما نقطه جذب خودتان هستید. همه‌چیز درباره این است که در حال حاضر چه کسی هستید؟

آیا ازنظر ارتعاشی همان نسخه‌ای هستید که ۱ میلیارد تومان پول دارد؟

هر چیزی که هستید همان را به‌صورت واقعیت خود تجربه می‌کنید.

پس با خود مرور کنید که اگر هدفتان(۱ میلیارد تومان) را داشتید، چه احساسی را تجربه می‌کردید؟ این احساس را با تخیل و تصویرسازی و حتی با حرف زدن با خودتان، پررنگ‌تر کنید.
یادتان باشد که کائنات تفاوتی میان آن‌که ۱ میلیارد تومان پول دارد و آن‌کس که احساسی نظیر داشتن ۱ میلیارد تومان پول را در خود دارد، قائل نمی‌شود! و در آخر باید بدانید وقتی در مدار دست قرار می‌گیرید دیر یا زود شمارا با ایده‌ها، شرایط و افرادی آشنا می‌کند تا این پول را به دست آورید.

نکته مهم رسیدن به احساس خوب ، نگهداری از احساس خوب و انجام اقدامات درست در زمان درست است.

در آخر:

مهلت‌هایی که دستیابی به آن‌ها دشوار است باعث ایجاد اندیشه‌های منفی می‌شوند (خصوصا وقتی نزدیک به زمان آن میشوید و میبینید هنوز اتفاق چندانی نیافتاده) ازاین‌رو مهلت‌ها خطرناک‌اند چون می‌توانند از رخ دادن آنچه می‌خواهیم جلوگیری کنند.

توجه به موعد مقرر در تضاد با این باور است که همه‌چیز ممکن است چون هرگاه که به مهلت نگاه می‌کنید و می‌بینید که چقدر دور یا نزدیک است به کمبود وقت می‌اندیشید. کمبود وقت یا هر چیز دیگری احساس منفی در شما ایجاد می‌کند.

در نتیجه؛ بهتر است به‌جای تمرکز روی زمان، روی مسیر تمرکز کنید و هر کاری که از دستتان برمی‌آید(هم ازلحاظ ارتعاشی و هم اقدام فیزیکی) انجام دهید.

 اگر زمان‌بندی به شما احساس خوبی می‌دهد، و «باور» دارید که می‌توانید تا زمان تعیین‌شده به هدفتان برسید، این کار را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *