پاسخ سوال اول

سوال: منظور از اینکه میگویید ماهیت هر هدفی یا خواسته‌ای که داریم دارای دو جنبه کاملا متفاوت باهم است، چیست و چه اهمیتی دارد؟

پاسخ:

بله،ماهیت هر هدفی که داریم  دارای دو اصل یا دو جنبه کاملا متفاوت باهم است: آنچه می‌خواهید و آنچه نمی‌خواهید.

به‌طور مثال؛ هدف من این است که پول بیشتری به دست آورم.

به بیان بهتر آنچه می‌خواهم پول بیشتر و کم بودن پول یا به‌طورکلی نداشتن پول چیزی است که نمی‌خواهم و اکنون با آن دست‌به‌گریبانم.

چرا این موضوع اهمیت دارد؟

در اینجا یک نکته ظریف وجود دارد که باید درک کنید.

ارتعاش حاصل از تمرکز روی خواسته (پول بیشتر) با ارتعاش حاصل از تمرکز روی آن چیزی که نمی‌خواهید  (کمبود پول) کاملا متفاوت است. تفاوت این دو ارتعاش پنهان و جزئی اما درعین‌حال خیلی مهم است.

اولی شمارا در مسیر درست دریافت خواسته‌تان قرار می‌دهد اما دومی، (تمرکز بر روی آنچه نمی‌خواهید) واقعیت اکنونتان را بیشتر گسترش می‌دهد.

چراکه؛ برای شما «احساس نیاز» به همراه دارد. احساس نیاز تمرکز شمارا به کمبود چیزی که می‌خواهید بیشتر جلب می‌کند درنتیجه طبق قانون نیرومند جذب واقعیت اکنونتان را بیشتر گسترش می‌دهد.

حالا که از این موضوع مهم آگاه شدید باید بدانید تمرکز غالبتان روی کدام قسمت است؟ آنچه می‌خواهید یا آنچه نمی‌خواهید؟

انتخاب بین آنچه می‌خواهید و آنچه نمی‌خواهید و صدالبته که باید بر روی آنچه می‌خواهید تمرکز کنید.  آیا میدانید چگونه باید این کار را انجام دهید؟

امیدوارم درست حدس زده باشید! بله! از طریق احساسات.

درواقع از نحوه احساستان می‌توانید بگویید بر روی کدام جنبه از خواسته‌تان تمرکز کرده‌اید و سپس با تمرین می‌توانید انتخابتان را دائم تغییر دهید.

به‌طوری‌که وقتی بر خواسته خود تمرکز می‌کنید طبیعت درونی‌تان احساسات مثبت به شما عرضه می‌کند. وقتی‌که بر چیزی که نیاز دارید تمرکز می‌کنید، طبیعت درونی‌تان احساسات منفی ارائه می‌کند تا شمارا مطلع سازد که در مسیر درست جذب خواسته‌تان قرار ندارید. چراکه می‌داند شما چه چیزهایی را می‌خواهید.


نویسنده: مهدی حدادیان

سایت: زندگی ناب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *