پاسخ به سوالات شما (سری چهارم)

در این سری مقالات قصد داریم تا مهم‌ترین سوالاتی که همراهان سایت زندگی ناب در صفحه پرسش و پاسخ درباره «قانون جذب» پرسیده‌اند و پاسخ آن را داده‌ایم را منتشر کنیم.

سعی می‌کنیم سوالاتی را انتخاب کنیم که به کار اغلب علاقه‌مندان به این حوزه بیاید.

در ضمن این مقالات به‌صورت سریالی منتشر می‌شود. امیدواریم از خواندن آن‌ها لذت ببرید.


سوال شماره یازدهم: چگونه برای اهداف خود «عبارت تاکیدی» بسازیم؟

پاسخ: قبل از استفاده از عبارات تاکیدی باید احساس ارزشمند بودن و لیاقت داشتن تمام چیزهای خوب را در خودتان بسازید. همین‌طور نسبت به خواسته خود باید احساس خوبی داشته باشید. بعدازاین مراحل باید باور داشته باشید که آنچه بیش از همه می‌خواهید از قبل متعلق به شماست. به بیان بهتر؛ اگر داشتید چه احساسی به شما دست می‌داد؟ آن احساس را در خود مرور کنید و بلافاصله برای آن احساس قدردانی کنید.

حالا می‌رسیم به نقش عبارات تاکیدی!

عبارات تاکیدی در این مرحله به کارتان می‌آید. عبارات تاکیدی نقش بسیار مهمی در آموزش ذهن شما برای «جذب کردن» ایفا می‌کند، درواقع به شما کمک می‌کند تا بر آنچه می‌خواهید بیشتر تمرکز کنید.

خیلی‌ها فکر می‌کنند که یک یا چند عبارت تاکیدی را آن‌قدر باید تکرار کرد تا در ذهن جا بیافتد و قابل‌باور برای ناخودآگاه شود اما نکته مهم این است که؛ تکرار عبارات تاکیدی، باید احساس خوبی به شما بدهد و باید موضوعی را که تکرار می‌کنید باور داشته باشید. به همین دلیل مراحل بالا را آوردم.

در ادامه 3 قدم مهم برای تکرار عبارات تاکیدی برایتان می‌نویسم:

قدم اول: از زمان‌های گذشته یا آینده استفاده نکنید.

بهتر است عبارات تاکیدی مربوط به زمان حال باشند. عباراتی که این‌گونه شروع می‌شوند «من می‌خواهم …» یا «من قصد دارم…» تاثیری بر ذهنتان نمی‌گذارند. ذهن شما در حالت مطلوب فقط به عبارات تاکیدی مثبت مربوط به زمان حال مانند «من آرام هستم» پاسخ می‌دهد.

سپس دقت کنید که «عبارت تاکیدی» شما خیلی طولانی و پیچیده نباشند.

قدم دوم: با اطمینان، محکم و مثبت بیان کنید!

وقتی عباراتی را به کار می‌گیرید که خودتان به آن اطمینان دارید و همچنین آن‌ها را به طرزی مثبت و محکم بیان می‌کنید، اثر بهتری بر ذهنتان می‌گذارد.

قدم سوم: بازهم تأکید می‌کنم؛ وقتی تکرار کنید که احساس خوبی دارید!

به بیان بهتر گفتن «عبارت تاکیدی» نباید هیچ مقاومت شدیدی در ذهنتان ایجاد کند. به‌طور مثال؛ اگر با خود تکرار کنید «من قوی هستم» اما احساس کنید که قوی نیستید و احساس درونی‌تان بد شود، ذهنتان دچار دوگانگی می‌شود. درنتیجه به‌جای اینکه عبارات تاکیدی، تاثیر مثبتی روی شما بگذارد و باوری درست را در ذهنتان بکارد، ممکن است ارتعاشاتی را درونتان فعال کند که در جهت عکس خواسته‌های شماست. یادتان باشد، شما تبدیل به چیزی می‌شوید که احساس می‌کنید! درواقع کائنات همیشه به احساس شما پاسخ می‌دهد.

درنتیجه، اگر در موقع گفتن عبارات تاکیدی احساس بد به سراغتان آمد، بهتر است آن عبارت راکمی ملایم‌تر کنید. یا وقتی آن را بگویید که احساس شما کمی بهتر شده است؛ و آن را راه‌تر باور می‌کنید.


سوال شماره دوازهم:آیا باید احساسمان درباره هدفمان خوب باشد؟ یا به‌طورکلی درباره زندگی‌مان؟ کدام‌یک؟

پاسخ:

بخش اول: وقتی رسیدن به هدف یا چیزی را می‌خواهید، درواقع حس خوب ناشی از وجود آن را می‌خواهید!

به بیان بهتر؛ شما آن هدف یا خواسته را می‌خواهید چون فکر می‌کنید با داشتن آن، احساس خوبی را تجربه خواهید کرد. (البته که درست هم‌فکر می‌کنید) بنابراین موضوع مهم ساختن «احساس خوب» درباره مهم‌ترین اهدافتان است. این موضوع فرآیند کلی «قانون جذب» است.

بخش دوم: موضوع مهم این بخش این است که؛ باید احساسات غالبتان نسبت به روند زندگی‌تان (اوضاع و شرایط کلی زندگی‌تان) خوب باشد.

درواقع اگر احساسات غالب روزتان خوب است، از زندگی خود لذت می‌برید، ارتعاشی درست و خوب را ارسال می‌کنید. درنتیجه اتفاقات، ایده‌ها، الهام، رویدادها، افراد و چیزهایی جذب زندگی‌تان می‌شود که «احساس خوب» را بیشتر تجربه کنید.

نکته مهم اول: داشتن «احساس خوب» نسبت به روند زندگی، باعث می‌شود در مسیر داشتن احساس خوب نسبت به اهدافتان موفق‌تر عمل کنید. چراکه الگوی داشتن «احساس خوب» در ضمیر ناخودآگاهتان نقش می‌بندد. بعد از مدتی افکار خوش احساس (نسبت به اهدافتان) راه‌تر به ذهنتان می‌آیند.

نکته مهم دوم: طبق تجربه من، داشتن «احساس خوب» نسبت به روند زندگی، باعث می‌شود؛کمتر بر نبود، نداشتن یا کمبود اهدافمان تمرکز کنیم  و به‌نوعی وابسته به آن‌ها نباشیم.

این موضوع همیشه به نفع ما خواهد بود.

چراکه نسبت به اهدافمان انعطاف‌پذیری بیشتر و احساس بهتری خواهیم داشت. در این حالت ما در بهترین حالت جذب اهدافمان قرار داریم.

نکته مهم سوم: هر چه در کل بتوانیم احساس بهتری داشته باشیم، آسان‌تر می‌توانیم با آنچه می‌خواهیم هماهنگ شویم، زیرا هرچه بیشتر در چارچوب ذهنی مثبت‌تری باقی بمانیم، چیزهایی را که مطابق با آن «انرژی مثبت» هستند را بیشتر جذب خواهیم کرد.

نکته مهم چهارم: هر چه در لحظه احساس بهتری داشته باشیم، ممکن است کمتر به جذب هدف خاصی «احساس دل‌بستگی» کنیم تا در آن صورت احساس بهتری داشته باشیم. یادتان باشد وجود «احساس دل‌بستگی» ما را خلاف جهت خواسته‌هایمان قرار می‌دهد.

نکته مهم پنجم: یافتن نعمت‌هایی که می‌توانید برایشان سپاسگزار باشید، قدرتمندترین کار برای ساختن «احساس خوب» درروند زندگی‌تان است.

وقتی نسبت به نعمت‌های زندگی‌تان رضایت دارید، این پیام را به کائنات می‌فرستید: من لیاقت و شایستگی اهدافی را که می‌خواهم دارم. لطفا به من بیشتر بده!

جمع‌بندی:

«قانون جذب» بر احساس خوب تا حد امکان تأکید دارد که سریع‌ترین مسیر برای تجلی است. چراکه «قانون جذب» می‌گوید شما احساس را جذب می‌کنید…

پس احساس خوبی نسبت به خود، شرایط، اطرافیان، اهدافتان و روال زندگی‌تان داشته باشید. هر کاری که می‌توانید انجام دهید تا اغلب اوقات احساس خوبی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *