پاسخ به سوالات شما (سری پنجم)

در این سری مقالات قصد داریم تا مهم‌ترین سوالاتی که همراهان سایت زندگی ناب در صفحه پرسش و پاسخ درباره «قانون جذب» پرسیده‌اند و پاسخ آن را داده‌ایم را منتشر کنیم.

سعی می‌کنیم سوالاتی را انتخاب کنیم که به کار اغلب علاقه‌مندان به این حوزه بیاید.

در ضمن این مقالات به‌صورت سریالی منتشر می‌شود. امیدواریم از خواندن آن‌ها لذت ببرید.


سوال شماره سیزدهم: من بی‌هدف و بی‌انگیزه هستم، «قانون جذب» چگونه می‌تواند به من کمک کند؟

پاسخ:

دوست دارید چه چیزی در زندگی شما متفاوت باشد؟ به‌طور مثال اگر بتوانید یک عصای جادویی تکان دهید و واقعیت موجود خود را به یک نسخه «جدید و بهبودیافته» تغییر دهید، دوست داشتید چه چیزهایی را تغییر می‌دادید؟

همین حالا یک‌تکه کاغذ بردارید و فهرستی از همه‌چیزهای کوچکی که شمارا آزار می‌دهد (مواردی که احساس بدی به شما می‌دهند) تهیه کنید.

فهرستی که از تفاوت‌هایی که در زندگی‌تان می‌بینید و شمارا آزار می‌دهند. و آن‌ها را یادداشت کنید! بهتر است با موارد کوچک شروع کنید و بعد موارد بزرگ‌تر را اضافه کنید.

حالا شما صاحب هدف/ اهداف هستید. چرا این را میگویم؟ خوب دقت کنید!

چون این مواردی که احساس بدی به شما می‌دهند، باعث می‌شوند شما بفهمید چه چیزهایی را می‌خواهید تجربه کنید. پس هدف یا اهدافتان در ذهنتان شکل می‌گیرند. حالا تمام آن چیزهایی که می‌خواهید تجربه کنید را در مقابل لیست اولیه بنویسید.

مثلا:

من چاق هستم (موردی که آزارم می‌دهد و حس من را بد می‌کند) مقابل آن بنویسید: پس من تناسب‌اندام را می‌خواهم (چیزی که دوست دارم تجربه کنم)

حالا به این سوالها جواب دهید:

چرا من شایسته داشتن بدنی خوش‌فرم هست؟

چرا می‌خواهم بدنم خوش‌فرم باشد؟

چرا می‌توانم بدن بدنم خوش‌فرمی داشته باشم؟

و در آخر: اگر بدنم خوش‌فرم می‌شد، چه احساسی داشتم، چه لباس‌هایی می‌پوشدم؟

از این سوالات سرسری رد نشوید و با دقت پاسخ دهید.

اقدامات بعدی شما:

  1. سعی کنید خودتان را به لحظات بدون «مقاومت» برسانید. نسبت به جایگاه اکنون خود «احساس خوبی» داشته باشید. (مهم نیست اوضاع چقدر بد است.) باید با تمرکز بر روی جنبه‌های مثبت زندگی، داشته‌هایتان و افکار خوش احساس، به «احساس خوبی» برسید. با این کار با خود واقعی‌تان به هماهنگی می‌رسید.

پس تا می‌توانید احساساتتان را نسبت به خود و روند کلی زندگی‌تان خوب کنید.

  1. اگر به هدفتان برسید، چه احساسی خواهید داشت؟ آن احساسات خوب را با خودتان مرور کنید. با این کارها ارتعاشات باورهای بدتان ضعیف‌تر می‌شود. این احساسات می‌توانند؛ احساس خوب بیشتر، احساس لذت بیشتر از کار، احساس پیشرفت و احساس  قدردانی بیشتر باشند.

به خاطر بسپارید!

تمرکز، ارتعاش شمارا تعیین می‌کند روی امکان، فراوانی و اینکه خواسته‌هایتان چه احساسی را در شما فعال می‌کنند تمرکز کنید.


سوال شماره چهاردهم:

 من قانون جذب را باور دارم و وقتی کتاب راز را خواندم و تمرین‌ها را تا حدی انجام دادم نتایج خوبی گرفتم.

من بخشی از حقوقم را پس‌انداز می‌کنم، برای پدرم خیلی مهم بود که ما از بچگی

پس‌انداز کردن را یاد بگیریم. همیشه می‌گفت پس‌انداز برای یک روزی به کار می‌آید که اگر پس‌انداز نکرده باشی آن‌وقت خیلی حسرت می‌خوری و به چه کنم چه کنم می‌افتی.

آیا پس‌انداز برای این موضوع یا برای این روزها خوبِ؟ من دچار دوگانگی شدم، دوست ندارم روزهای بدی را جذب زندگی  کنم. از طرفی پس‌انداز کردن را هم انجام می‌دهم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

پاسخ:

خب ما میدانیم که طرز فکر، احساسات  و باورهای ما زندگی‌مان را به وجود می‌آورد. پس سوال اینکه؛ دارید پولتان را برای چه یا چی پس‌انداز می‌کنید؟

روز مبادا؟ روز گرفتاری؟ که وقتی پیش آمد، به چه کنم چه کنم نیافتید؟

خب! حالا با این طرز فکر و انتظار دقیقا چه چیزی را جذب می‌کنید؟

درست حدس زدید!

قطعا پس‌انداز کردن ایده خوبی است. اما مهم نیت یا هدف پشت آن است.

پیشنهاد من به شما این است که: به‌جای پس‌انداز برای روز گرفتاری یا روز مبادا، پس‌انداز کنید برای داشتن روزها و اتفاقات شاد. برای لذت بردن بیشتر از زندگی. برای همدلی و کمک به کسی.

درواقع برای تجربه احساس خوب بیشتر. پس‌انداز کنید با این هدف که آزادی مالی بیشتری به دست آورید تا بتوانید کارهایی را که دوست دارید و احساستان را خوب می‌کند، انجام دهید.

پس‌انداز کنید با این نیت که لحظات خوبی را کنار عزیزانتان با شادی سپری کنید.

به خاطر بسپارید!

نیت یا هدف پس‌انداز کردن باید احساس خوبی به شما بدهد.


سوال شماره شانزدهم:لطفا در مورد قانون ۶۸ ثانیه کمی توضیح بدید. واقعا ۶۸ ثانیه کافی است برای جذب هدف چیزی؟ من باور نمی‌کنم

پاسخ:

همان‌طور که میدانید؛ افکاری که در سر می‌پرورانید(الگوهای فکری) با چیزهایی که جذب می‌کنید نسبت مستقیم دارند. افکار قدرتمند شما ارتعاشی دارند که قانون جذب به آن پاسخ می‌دهد. وقتی افکارتان قدرتمند شوند شما صاحب احساسات (بد یا خوب) طبق تمرکزتان می‌شوید.

احساس خوب همیشه نشان می‌دهد که در مسیر جذب چیزهای خوبی قرار دارید.

نکته مهم :

طی 68 ثانیه تمرکز بر هر موضوعی که احساس خوبی می‌دهد، ارتعاش ناشی از آن به‌اندازه‌ای قدرت پیدا می‌کند که شما در ابتدای مسیر جذب یا تجلی آن قرار می‌گیرید. به عبارت بهتر؛ 68 ثانیه تمرکز بر افکار خوش احساس، شمارا در مسیر آنچه شایسته آن هستید قرار می‌دهد.(حالا قدرت شما بسیار بیشتر از وقتی است که تازه شروع کرده‌اید)

بهترین حالت استفاده از این موضوع:

وقتی در حال و هوای بدی قرار دارید و احساس می‌کنید در چرخه افکار منفی گیر افتاده‌اید، می‌توانید با 68 ثانیه تمرکز بر موضوعی که احساستان را خوب می‌کند، از این چرخه منفی بیرون بیایید.

اگر پیدا کردن یک موضوع که احساستان را خوب کند برایتان سخت است، در ابتدا (68 ثانیه اول) با خودتان تکرار کنید: من می‌خواهم احساس خوبی داشته باشم. تمرکزتان را برداشتن احساس خوب قرار دهید.

اگر این کار ساده را انجام دهید، بهبود نسبی در احساساتتان را حس خواهید کرد.درنتیجه پیدا کردن موضوعی که احساستان را خوب کند برایتان ساده‌تر خواهد شد. به یک خاطره خوب درگذشته فکر کنید. به مواردی فکر کنید که در زندگی‌تان خوب پیش می‌روند. به‌سلامتی خود ، فرزندان یا پدر و مادرتان فکر کنید و بابت آن‌ها شکر خدا را به‌جای آورید. در ادامه، این روند را تا جایی انجام دهید که حس کنید از این چرخه خارج‌شده‌اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *