پاسخ به سوالات شما (سری ششم)

در این سری مقالات قصد داریم تا مهم‌ترین سوالاتی که همراهان سایت زندگی ناب در صفحه پرسش و پاسخ درباره «قانون جذب» پرسیده‌اند و پاسخ آن را داده‌ایم را منتشر کنیم.

سعی می‌کنیم سوالاتی را انتخاب کنیم که به کار اغلب علاقه‌مندان به این حوزه بیاید.

در ضمن این مقالات به‌صورت سریالی منتشر می‌شود. امیدواریم از خواندن آن‌ها لذت ببرید.


سوال شماره هفدهم:
سلام من دلم می‌خواهد در کارم ارتقا پیدا کنم. وقتی به این موضوع فکر می‌کنم کمی نگران می‌شوم و متوجه می‌شوم یه چیزهایی برای رسیدن به این هدف کم دارم. چطور با استفاده از قانون جذب تو مسیر هدفم بدون استرس و نگرانی قرار بگیرم.
چگونه با کمک «قانون جذب» می‌توانم در شغلم ارتقا پیدا کنم؟ نگرانم درباره مهارت‌هایی که برای رسیدن به این هدف، کم دارم یا اصلا ندارم.
چگونه با کمک «قانون جذب» می‌توانم در شغلم ارتقا پیدا کنم؟  (بدون استرس و نگرانی بابت نداشتن مهارت‌های لازم)

 

پاسخ:

در ابتدا باید درک کنید؛ قبل از اینکه خواسته‌ای در دلمان شکل بگیرد، توانایی تحقق آن  در وجودمان ساخته‌شده است .

در حقیقت اینکه یک خواسته در ذهنمان شکل می‌گیرد یک نشانه‌ی مهم است از اینکه توانایی لازم برای تحقق آن آرزو اکنون در وجود ما آماده بهره‌برداری است.

این خاصیت انسان است و ویژگی‌ای که خداوند برای انسان ساخته تا بتواند با تحقق خواسته‌هایش جهان را رشد بدهد.

درنتیجه نسبت به خودتان و توانایی‌هایتان احساس خوبی داشته باشید و سپس خودتان را ارزشمند و لایق این پیشرفت بدانید.

به این 2 سوال جواب دهید:

چرا من شایسته ارتقا شغلی هستم؟

چرا می‌توانم به این هدفم برسم؟

به افرادی فکر و توجه کنید که زمانی در جایگاه شما بوده‌اند و اکنون ارتقا شغلی گرفته‌اند. آن‌ها را در ذهنتان تحسین کنید.

اگر یک نفر توانسته، نشانه واضحی است که شما هم می‌توانید. بابت این نشانه شگفت‌انگیز، از خداوند قدردانی کنید.

همین‌طور باید درک کنید که بیشتر چیزهایی که برای رسیدن به این جایگاه لازم است رادارید و مهارت‌های ضروری دیگر را کسب خواهید کرد. اگر این‌گونه فکر کنید ارتقا شغلی، آن‌قدرها هم ترسناک به نظر نمی‌رسد.

 

اقدامات بعدی شما:

  1. نسبت به جایگاه اکنون خود «احساس خوبی» داشته باشید. دستاوردها، توانایی‌ها و ویژگی‌های خود را بنویسید و سعی کنید هرروز آن‌ها را بخوانید.
  2. نیروی «چرایی» خودتان را پیدا کنید و پررنگ‌تر کنید. «چرا» می‌خواهید به هدفتان برسید؟ چرا می‌خواهم ارتقا شغلی داشته باشم؟
  3. بعد سعی کنید خودتان را به لحظات بدون «مقاومت» برسانید. منظورم اینکه تا می‌توانید احساساتتان را نسبت به روند کلی زندگی‌تان خوب کنید. بیشتر روی جنبه‌های مثبت زندگی و شغل اکنونتان تمرکز کنید.
  4. اگر به هدفتان برسید، چه احساسی خواهید داشت؟

(احساس خوب بیشتر، احساس لذت بیشتر از کار،  احساس پیشرفت و احساس  قدردانی بیشتر)

به این احساسات فکر کنید، آن‌ها  را برای خود آشنا کنید. احساسات خوب را با خودتان مرور کنید. با این کارها ارتعاشات باورهای بدتان ضعیف‌تر می‌شود.

به خاطر بسپارید!

وقتی رسیدن به هدف یا چیزی را می‌خواهید، درواقع حس خوب ناشی از وجود آن را می‌خواهید!

به بیان بهتر؛ شما آن هدف یا خواسته را می‌خواهید چون فکر می‌کنید با داشتن آن، احساس خوبی را تجربه خواهید کرد. (البته که درست هم‌فکر می‌کنید) بنابراین موضوع مهم ساختن «احساس خوب» درباره مهم‌ترین اهدافتان است. این موضوع فرآیند کلی «قانون جذب» است.

  1. باید سعی کنید ازنظر ذهنی، خودتان را صاحب هدفتان ببینید درعین‌حال قدردان آن باشید. درواقع به خودتان اجازه دهید (ازنظر ذهنی) به آنجا بروید. احساس داشتن هدفتان را در خود پرورش دهید. به‌جای تمرکز برنداشتن مهارت کافی، (مشکل) بر راه‌حل تمرکز کنید.

وقتی به خودتان اجازه دهید ازنظر ذهنی به آنجا بروید ، آنگاه کائنات تمام ایده‌های لازم، مهارت‌ها و مواردی که برای ارتقا شغلی نیاز دارید را به شما نشان می‌دهد. راهی با کمترین مقاومت برای کسب مهارت‌های لازم می‌یابید. ممکن است هم ارتقا شغل پیدا کنید و هم‌زمان مهارت‌های لازم موردنیاز را یاد بگیرید.

یا ممکن است ارتقا شغل پیدا کنید و مدیرتان به شما زمان کافی بدهد تا مهارت‌های لازم را فرابگیرید.


سوال هجدهم: سلام تو زندگی‌ام همه‌چیز دارم جز اشتیاق برای حرکت بیشتر وقتی اشتیاق نداری چطوری می‌شود دوباره اشتیاق را به دست آورد؟

هرچقدر که در زندگی از همه جهت غنی باشیم، بازهم تضادها و تفاوت‌هایی را می‌بینیم که باعث به وجود آمدن خواسته‌های جدیدی در ما می‌شوند.

به خاطر بسپارید: ما مدام در حال رشد هستیم، زندگی ما یک سفر است. در ضمن هیچ حدومرزی برای خواسته‌های ما وجود ندارد. به بیان بهتر؛ مثلا اگر روابط خوبی با همسرتان دارید، این روابط می‌تواند بهتر از این‌ها هم پیش برود.

شرایط کنونی ما‌، خروجیِ افکار و تصمیماتی است که قبلا گرفته‌ایم. اگر به گذشته خود فکر کنید متوجه خواهید شد که زمانی شرایط اکنونتان اهداف مهم زندگی‌تان بوده‌اند.

از اول بنشینید و اهداف جدید و بزرگی مطابق باارزش‌ها و علایقتان برای خود ایجاد کنید. اهدافی که تمرکز روی آن‌ها احساس خوبی برایتان به همراه دارد. سعی کنید کمی زاویه دیدتان را نسبت به روال زندگی‌تان تغییر دهید.

با خودتان فکر کنید که دوست دارید در چه زمینه‌هایی رشد کنید؟ با انجام چه‌کارهای جدیدی می‌توانید به مردم خیر و نیکی رسانده و به گسترش جهان کمک کنید؟

روی خواسته‌ها و اهداف جدیدی که می‌خواهید تمرکز کنید. نیازی به جستجوی زیاد نیست. قطعا در ضمیر ناخودآگاهتان خواسته‌های جدید وجود دارند و منتظر توجه شما هستند. خواسته‌هایی که احساس خوب بیشتر را برایتان خواهند ساخت.

«اشتیاق» نشانه انرژی در حال حرکت بدون هیچ مقاومتی است. وقتی همیشه روی چیزهایی که می‌خواهید تمرکز می‌کنید و احساسات خوبی را تجربه می‌کنید،(بدون شک و تردید که مقاومت ایجاد می‌کند) خواسته‌های شما به روشی قدرتمند «انرژی» جمع می‌کنند. آنگاه «اشتیاق» را احساس می‌کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *