نکته‌ای مهم برای قرار گرفتن در جریان جذب «پول»

مقوله «پول» در زندگی ما نقش مهمی دارد و هر روز بارها و بارها به طرق مختلف در کانون توجه ما قرار می‌گیرد.

بسیاری از مردم اطراف ما راهی پیداکرده‌اند که پول را به‌طور آزادانه وارد زندگی‌شان کنند.

اما خیلی از ما پول لازم و دلخواه خود را به دست نمی‌آوریم؛ بنابراین احساس آزادی مالی چندانی نمی‌کنیم. چنانچه شما هم همین احساس را دارید، باید درک کنید که اگر بتوانید طرز فکر خود را درباره موضوع مهم «پول» اصلاح و هدایت کنید، راه‌های جدیدی برای بهبود وضعیت مالی‌تان بر شما آشکار می‌شوند.

ابتدا «الگوی افکار» تان نسبت به «پول» را بررسی کنید!

در ابتدای این مقاله دوست دارم عنوان کنم که به دست آوردن «پول» نیاز به اقدام و یا به زبان عامیانه نیاز به کار کردن دارید؛ اما قبل از اقدام باید «الگوهای فکری» خود را درباره «پول» مورد ارزیابی قرار دهید و آن را هم‌جهت با پولی که دوست دارید به دست آورید کنید.

به بیان بهتر؛ اینکه شما آن‌قدر به پول فکر می‌کنید که حد و حساب ندارد، دلیلی نمی‌شود پول زیادی به سمتتان جاری شود. شما باید بررسی کنید که «الگوی افکار» شما نسبت به «پول» در کدام بخش یا سَمت قرار دارد.

چراکه موضوع جذب پول یا ثروت از دو بخش تشکیل‌شده؛

بخش اول: پول فراوان، احساس آزادی و آرامشی که پول به همراه می‌آورد

بخش دوم: کمبود پول، احساس ترس و ناامیدی به همراه آن

اغلب مردم پول بیشتری می‌خواهند اما وقتی قصد دارند به‌طور مثال صورتحسابی بپردازند، (باآنکه سعی می‌کنند احساس مثبتی داشته باشند) دچار «نگرانی» می‌شوند.

موضوع اینجاست که بخش عمده افکار آن‌ها درباره پول، در سَمت «کافی نیست» یا همان کمبود پول قرار دارد تا در سمت فراوانی!

وقتی به «کمبود پول» اعتقاددارند (مهم نیست که چقدر تلاش فیزیکی می‌کنند) به خود اجازه داشتن «ثروت» و پولی که آرزویش را دارند نمی‌دهند.

چگونه بفهمم الگوهای فکری من در کدام بخش قرار دارد؟

پاسخ این سؤال ساده است! با توجه کردن به احساساتتان وقتی‌که درباره پول فکر می‌کنید، کاری انجام می‌دهید یا حرفی می‌زنید.

احساسات خوب به شما نشان می‌دهند که در مسیر جذب «پول» و موضع «فراوانی» هستید. احساسات منفی نشان می‌دهند که در جهت کمبود پول قرار دارید. شما می‌توانید به نحوه احساسات خود به‌عنوان یک «هدایتگر» نگاه کنید.

در ادامه باید مهم‌ترین «الگوهای فکری» خود را بشناسید و تغییرشان دهید.

به‌طور مثال؛ یکی از الگوهای فکری غلط که نشان می‌دهد ما در موضع کمبود قرار داریم این است؛ پیدا کردن حس حسادت، ناراحتی و حتی خشم با دیدن افراد ثروتمند!

این احساسات منفی به شما نشان می‌دهد در موضع «کمبود» هستید و به بیان بهتر اعتقاددارید پول و ثروت برای همه نیست! تنها عده‌ای از افراد صاحب آن هستند.

یا این شخص ثروتمند (چون ثروت زیادی دارد) باعث شده من از ثروت محروم بمانم.

و از این قبیل استدلال‌ها…

آن‌ها ثروت و فراوانی را می‌خواستند و راهی پیداکرده‌اند برای جذب ثروت و فراوانی.

آن‌ها ثروت و فراوانی را می‌خواستند و راهی پیداکرده‌اند برای جذب آن!

 الگوی درست که باید کسب کنید این است؛ دستیابی کسی به ثروت دلیل محروم ماندن من از موفقیت مالی نیست! آنچه دیگران دارند یا ندارند، ربطی به من ندارد. فراوانی نعمت و ثروت برای همه به هراندازه که بخواهند وجود دارد. به اطراف خود نگاه کنید، خیلی از این ثروتمندانی که می‌بینید، در ابتدا حتی زیر صفر بوده‌اند. مطمئن باشید آن‌ها هیچ‌وقت افراد ثروتمند اطراف خود را زیر سؤال نبرده‌اند. اگر این دیدگاه را می‌داشتند هیچ‌گاه راهی برای به دست آوردن «پول» و فراوانی پیدا نمی‌کردند.

 

یک راهکار ساده!

اگر «پول» می‌خواهید و با دیدن افراد ثروتمند حس بدی پیدا می‌کنید در مسیر جذب ثروت قرار نمی‌گیرید.

شما می‌خواهید یکی از آن‌ها باشید و درعین‌حال با دیدن آن‌ها ناراحت می‌شوید، یا از آن‌ها انتقاد می‌کنید.

این تضاد فکری درون شما باعث می‌شود هیچ‌وقت در مسیر جذب فراوانی و ثروت قرار نگیرید. در ابتدای کار باید درک کنید که؛ هیچ‌چیزی جز افکار نامتعادلتان نمی‌تواند مانع وفور ثروت به سمت شما شود.

پس راهی پیدا کنید برای تمرکز روی ویژگی‌های خوب افراد ثروتمند. اگر میدانید آن فرد ثروتش را از راه نامتعارفی به دست آورده و شما نمی‌توانید احساس خوبی نسبت به او پیدا کنید، پس حداقل او را موردانتقاد قرار ندهید و سعی کنید از دایره توجهتان دورش کنید. تمرکزتان را روی افرادی ببرید که از راه‌های شرافتمندانه به ثروت رسیده‌اند. سرنوشت افراد موفق و خودساخته را بخوانید. تمرکز شما روی هر موضوعی افکارتان را می‌سازد.


جمع‌بندی:

افکار شما ارتعاشی را تولید می‌کنند که نقطه جذب شما را فعال می‌کند. هنگامی‌که به احساساتتان اهمیت می‌دهید و سعی می‌کنید به چیزهایی توجه کنید که احساس خوب نسبت به هدفتان در شما ایجاد کند، به‌مرورزمان الگوی فکری‌تان تغییر می‌کند و «قانون جذب» به این الگوی جدید پاسخ می‌دهد درنتیجه به شما کمک می‌کند برای شناخت و اصلاح الگوهای فکری‌تان ساده‌تر قدم بردارید.

وقتی به‌اندازه کافی برای شناخت و اصلاح الگوهای فکری‌تان نسبت به هدفتان (وفور فراوانی) وقت و انرژی اختصاص دهید. این قانون قدرتمند افراد، شرایط و کارهای لازم برای پیشروی بهتر شما جهت کسب «ثروت»‌را در جلوی پایتان قرار می‌دهد.


تیم زندگی ناب و دوستان شما دوست دارند نظرات، انتقادات و نتایج شمارا درباره موضوع این مقاله بشنوند.

از شما خواهش می‌کنیم چند دقیقه وقت بگذارید و درباره این مقاله نظرتان را بدهید

اگر تجربه‌ای عالی در این زمینه‌دارید لطفا آن را با دیگران به اشتراک بگذارید با این کار ممکن است به شخص دیگری کمک کنید.

همچنین ممکن است دوستانی این مقاله را بخوانند اما اهمیت «قانون جذب» را خیلی درک نکرده باشند. پس شما با نوشتن نظرتان می‌توانید کمک کنید تا حداقل این افراد، با دنبال کردن آموزش‌های رایگان سایت، خیلی بهتر نقش «قانون جذب» در زندگی‌شان را درک کنند.

پس خیلی ممنون می‌شویم همین‌الان نظرتان را در زیر این مقاله بنویسید.


نویسنده: مهدی حدادیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله ویژه اعضا سایت است!

آیا می‌خواهید متن کامل این مقاله را مطالعه کنید؟

کافی ست
 همین حالا ایمیل اصلی خود را وارد کنید! 
می‌خواهم مقاله را بخوانم!