بایدها و نبایدهای قانون جذب برای ازدواج موفق!

وقتی‌که احساس می‌کنیم برای ازدواج آمادگی لازم راداریم، داشتن همسری مطابق با مشخصات و ویژگی‌هایی که قبلا با تعامل با دیگران، مدنظر قرار داده‌ایم برایمان پراهمیت‌تر از قبل می‌شود.

خواسته مهم همه ما از ازدواج، داشتن عشق و رابطه‌ای پایدار است و این بسیار خوب است.

توصیه «قانون جذب» برای جذب همسر و داشتن ازدواجی موفق به‌مانند هر خواسته دیگری این است؛ قبل از اینکه فرد موردنظرتان به سویتان بیاید، باید راهی پیدا کنید برای داشتن «احساس خوب» نسبت به آن!

چراکه داشتن احساس خوب در بیشتر اوقات نشان می‌دهد در مسیر «ملاقات» با همسر مناسب خود هستیم.

بیایید باهم بررسی کنیم که چه‌کارهایی ما را در مسیر «ملاقات» با همسری که می‌تواند عشق، آرامش و در یک‌کلام احساس خوب بیشتری را وارد زندگی‌تان کند، قرار می‌دهد.

مواردی که قرار «ملاقات» شمارا تسریع می‌کند:

قدم اول: شروع به تحسین خود کنید!

فهرستی از ویژگی‌های مثبت خود و تمام چیزهای مثبت زندگی خود را تهیه کنید و آن‌ها را هرروز بخوانید.

شاید به نظرتان عجیب بیاید اما از دیدگاه «قانون جذب» یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای خلق رابطه‌ای عالی، «تحسین» خود و تمرکز روی نکات مثبت زندگی خود است.

قدم دوم:درباره چیزی که در یک رابطه می‌خواهید و «چرا» آن را می‌خواهید فکر کنید. «چرا» می‌خواهید ازدواج کنید؟ پاسخ‌هایی مثل؛ داشتن عشق و آرامش بیشتر خوب هستند اما سعی کنید دلایل عمیق‌تری را بیابید. در ضمن باید سعی کنید توجه خود را از «چگونگی» بردارید. «چگونگی» را قانون جذب به شما نشان خواهد داد.

قدم سوم:نکات مثبت روابط خوب اطرافتان را برجسته کنید!

در اطرافتان به دنبال زوج‌هایی بگردید که روابط خوبی را باهم تجربه می‌کنند، آن‌ها را تحسین و نکات مثبت رابطه آن‌ها را در ذهنتان بزرگ کنید. فهرستی از وجوه مثبت افرادی که قبلا در زندگی‌تان بوده‌اند و میدانید که آن‌ها باهم روابط خوبی داشته‌اند، تهیه کنید. پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها موارد خوبی برای این فهرست هستند. وقتی توجهتان را به‌سوی شخصیت و رفتار دیگران می‌برید، کانون تمرکزتان را در جهت چیزهای خوب (که آرزو دارید بیشتر آن‌ها را تجربه کنید) تعلیم می‌دهید.

قدم چهارم:برخی از باورهای «بیمار» خود را شناسایی و آن‌ها را تغییر دهید.

به‌طور مثال؛ من دیپلم دارم آخه چه کسی با من ازدواج می‌کند؟! اگر به اطراف خودتان نگاه دقیق‌تری بی اندازید خواهید دید افرادی را که با شرایطی بدتر از (این مدل باورهای) شما، ازدواجی موفق داشته‌اند.

مواردی که قرار «ملاقات» شمارا به تاخیر می‌اندازد:

اگر «احساس تنهایی» می‌کنید…

اگر به دلیل اینکه هنوز همسر خودتان را پیدا نکرده‌اید، «احساس تنهایی» می‌کنید، بدانید که قرار «ملاقات» تان را به تاخیر می اندازید. «احساس تنهایی» داشتن ممکن است حس حسادت شمارا نسبت به زوج‌های موفق اطرافتان برانگیزاند و درنتیجه در خلاف مسیر درست قرار بگیرید. این‌که اکنون تنها هستید (در هر سن و سالی) دلیل بر این نیست که قرار است تا آخر عمر تنها بمانید! دلیل تنهایی اکنون شما ممکن است هر چیزی باشد به دنبال زیرورو کردن دلایل آن نباشید. در عوض بیشتر روی ۵ مورد بالا کارکنید.

از روابطی ناخوشایند گذشته بیابید بیرون!

اگر روابطی ناخوشایند درگذشته تجربه کرده‌اید و از آن بدتر اکنون از آن‌ها به‌عنوان توجیهی برای خواستن یا نیاز داشتن به فردی بهتر استفاده می‌کنید، بدانید که دارید قرار «ملاقات» خود را به تاخیر می‌اندازید.

متاسفانه خیلی از افراد فکر می‌کنند که اگر موضوعات ناراحت‌کننده روابط قبلی‌شان را با خود مرور کنند، می‌توانند از بروز چنین اتفاقاتی در روابط آینده‌شان اجتناب کنند.

درحالی‌که اگر فهرست چیزهایی که در همسر آینده‌تان نمی‌خواهید، ارتعاش غالب ذهنتان شود، «قانون جذب» مواردی هم ارتعاش با این ناخواسته‌ها را وارد زندگی‌تان می‌کند.

اگر حِس حسادت دارید…

اگر زوج‌هایی را می‌بینید که روابط بسیار خوبی دارند رو به آن‌ها حسادت می‌کنید، بدانید که دارید قرار «ملاقات» خود را به تاخیر می‌اندازید. حتی اگر نمی‌توانید آن‌ها را تحسین و نکات مثبت رابطه آن‌ها را در ذهنتان بزرگ کنید، حداقل به آن‌ها «توجه» نکنید تا حِس حسادت در شما برانگیخته نشود.

احساس «کامل» بودن نمی‌کنید؟!

اگر احساس می‌کنید «کامل» نیستید تا وقتی‌که شریکی برای زندگی‌تان پیدا کنید،‌ طبق «قانون جذب» فردی را پیدا می‌کنید که او هم مثل شما احساس بی‌کفایتی دارد. باید درک کنید که اگر از خودتان یا زندگی‌تان راضی نیستید و می‌خواهید با ازدواج، این شرایط را بهتر کنید، ازدواج شما فقط نارضایتی و ناهماهنگی بیشتر را وارد زندگی‌تان خواهد کرد.

باید یاد بگیرید که خودتان را ببخشید!

اگر در روابط قبلی‌تان اشتباهاتی داشته‌اید، خود را «سرزنش» نکنید در عوض خودتان را «ببخشید»! به خاطر بسپارید آن اشتباهات باعث «رشد» شخصیت و ارزش‌های شما شده‌اند و اکنون شمارا به فردی کامل‌تر نسبت به قبل تبدیل کرده‌اند. اگر اشتباهات گذشته شما نبود، دیدگاه و تجربیات امروزتان را در اختیار نداشتید. درنتیجه به خاطر آن‌ها خودتان را «سرزنش» نکنید.


جمع‌بندی:

هر خواسته‌ای که در زندگی داریم فقط به یک دلیل است؛ باور داریم که با داشتن آن، احساس بهتری خواهیم داشت. درواقع «قانون جذب» می‌خواهد به بیاتی ساده به ما بقبولاند پیش از تجلی خواسته‌تان، بهتر است «احساس خوب» درباره آن بسازید. چراکه داشتن «احساس خوب» در بیشتر اوقات نشان می‌دهد در مسیر جذب خواسته مهمتان هستید.

با رعایت نکات گفته‌شده بالا می‌توانید در مسیر «ملاقات» با همسر مناسب خود قرار بگیرید.


تیم زندگی ناب و دوستان شما دوست دارند نظرات، انتقادات و نتایج شمارا درباره موضوع این مقاله بشنوند.

از شما خواهش می‌کنیم چند دقیقه وقت بگذارید و درباره این مقاله نظرتان را بدهید

اگر تجربه‌ای عالی در این زمینه‌دارید لطفا آن را با دیگران به اشتراک بگذارید با این کار ممکن است به شخص دیگری کمک کنید.

همچنین ممکن است دوستانی این مقاله را بخوانند اما اهمیت «قانون جذب» را خیلی درک نکرده باشند. پس شما با نوشتن نظرتان می‌توانید کمک کنید تا حداقل این افراد، با دنبال کردن آموزش‌های رایگان سایت، خیلی بهتر نقش «قانون جذب» در زندگی‌شان را درک کنند.

پس خیلی ممنون می‌شویم همین‌الان نظرتان را در زیر این مقاله بنویسید.


نویسنده: مهدی حدادیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله ویژه اعضا سایت است!

آیا می‌خواهید متن کامل این مقاله را مطالعه کنید؟

کافی ست
 همین حالا ایمیل اصلی خود را وارد کنید! 
می‌خواهم مقاله را بخوانم!