6 عادت کلیدی افراد موفق جهان

عادت‌ها، رفتارهایی هستند که ما در زندگی روزمره خود به‌طور مکرر و معمولا بدون فکر و تلاش زیادی انجام می‌دهیم، تقریبا به‌طور ناخودآگاه.

افراد موفق همیشه عادت‌های خوبی را دنبال می‌کنند که به آن‌ها کمک می‌کند مرحله‌به‌مرحله در زندگی یا کسب‌وکار خود موفق‌تر شوند.

مهم است درک کنیم؛ آن‌ها با پیروی از این عادات به موفقیت و ثروت زیادی در زندگی خود دست‌یافته‌اند. اگر دوست دارید مهم‌ترین عادت‌های آن‌ها را بیاموزید ادامه این مقاله را بخوانید و سعی کنید عادت‌های مهم این افراد را در زندگی‌تان پیاده کنید.

 

1.  زود بیدار شوید

اکثر افراد موفق همیشه صبح زودتر از دیگران از خواب بیدار می‌شوند. با زود بیدار شدن، روز خود را زودتر از دیگران شروع می‌کنند. آن‌ها از این زمان برای اقدامات مختلفی مانند مدیتیشن، ورزش هوازی ساده، برنامه‌ریزی روز و قدردانی داشته‌هایشان استفاده می‌کنند.

 

2. برای دستیابی به اهداف خود ذهنیت درستی داشته باشید

نکته اول این است که بدانید افراد موفق همیشه اهداف خود را یادداشت می‌کنند. آن‌ها فقط به اهداف خود فکر نمی‌کنند بلکه آن‌ها را یادداشت می‌کنند. نوشتن آن‌ها ابتدایی‌ترین کار برای دستیابی به آن‌هاست. متخصصان رشد فردی میگویند؛ اگر اهدافتان را بنویسید و جلوی چشمتان قرار دهید، امکان دستیابی به آن‌ها چندین برابر می‌شود.

نکته دوم؛ تمام افراد موفق برای اهدافشان یک برنامه‌ریزی ساده انجام می‌دهند و سپس کار را شروع می‌کنند. آن‌ها با هر امکاناتی که دارند شروع می‌کنند.

اما نکته سوم؛ افراد موفق با انجام اقدامات ساده و کوچک قدم‌به‌قدم به مهم‌ترین و بزرگ‌ترین اهدافشان نزدیک می‌شوند. درواقع انجام اقدامات ساده طی زمانی نسبتاً طولانی، عامل حیاتی دستیابی به اهداف است.

 

3. روزانه ورزش کنید

افراد موفق روزانه ورزش می‌کنند. این عادت آن‌ها را سالم نگه‌داشته و تناسب‌اندامشان را حفظ می‌کند. با انجام ورزش روزانه بدن ما اکسیژن و خون بیشتری را به مغز می‌رساند و این باعث حفظ سلامت مغز می‌شود. با انجام ورزش روزانه می‌توانیم ایمنی و استقامت خود را افزایش دهیم و این به ما در مبارزه با بیماری‌ها کمک می‌کند. ما می‌توانیم هر شکلی از ورزش را انجام دهیم، پیاده‌روی، دویدن، شنا، ورزش در باشگاه، یوگا و غیره؛ بنابراین، انجام ورزش روزانه فواید زیادی دارد و افراد موفق فواید ورزش را می‌دانند به همین دلیل آن را انجام می‌دهند.

 

4. بهترین کتاب‌ها را هرروز مطالعه کنید

افراد موفق عادت دارند هرروز کتاب بخوانند. اگر به‌طور متوسط حدود 1 کتاب در هفته بخوانید، حدود 52 کتاب را در سال می‌توانید بخوانید. وارن بافت در یک روز حدود 50 صفحه را می‌خواند. خواندن مهارت‌های شناختی ما را بهبود می‌بخشد و دانش و دایره لغات ما را بهبود می‌بخشد؛ بنابراین، خواندن فواید بسیاری دارد، به همین دلیل است که تقریباً هر فرد موفقی صرف‌نظر از اینکه چقدر مشغول است. آن‌ها زمانی را در طی روز برای مطالعه اختصاص می‌دهند. البته منظور از مطالعه کتاب، کتاب‌هایی است که به رشد فردی و کسب‌وکار شما کمک می‌کند و نه صرفا هر کتابی!

 

5. گفتگوهای مثبت با خود و قدردانی را تمرین کنید

افراد موفق عادت دارند روزانه جملات تاکیدی بگویند و سپاسگزاری را تمرین کنند. با انجام این دو کار، آن‌ها بر روی ضمیر ناخودآگاه خود تاثیر مثبت می‌گذارند.

همین‌طور ذهن خود را فوق‌العاده مثبت نگه می‌دارند. گفتگوهای مثبت با خود و داشتن ذهنیت قدردانی باعث می‌شود آن‌ها ایده‌ها و فرصت‌های بی‌شماری را برای جذب فراوانی بیشتر به‌راحتی پیدا کنند. یادتان باشد؛ هر دو مورد برای خودسازی و موفقیت بسیار ضروری است.

 

6. یک یا چند مربی داشته باشید

هر فرد موفقی در امور زندگی فردی و کسب‌وکار خود یک یا چند مربی دارد. مربی، مشاور، راهنما یا استاد افرادی هستند که در زمینه‌های مربوطه خود متخصص هستند و می‌توانند ما را در مشکلات راهنمایی کنند. به همین دلیل است که یک فرد موفق هر زمان که نیاز داشته باشد از کمک‌مربیان یا مشاوران خود استفاده می‌کند.

 

نتیجه:

البته که برای موفق شدن در زندگی و کسب‌وکار به موارد عمیق‌تر بیشتری نیاز داریم اما اگر با جدیت این عادت‌ها را دنبال کنیم، می‌توانیم مانند آن‌ها در مسیر موفقیت در کار وزندگی‌مان قرار بگیریم.

منبع: سایت زندگی ناب

تهیه مطلب: مهدی حدادیان


یک پیشنهاد مرتبط برای شما:

تهیه کتاب چاپی ۵ راز میخکوب کردن موفقیت

نگاهی ساده به  5 اصل «موفقیت فردی»

این کتاب چاپی ساده و کم‌حجم، به شما کمک می‌کند پنج اصل ابتدایی «موفقیت فردی»را بشناسید و با کارهای عملی گفته شده در هر بخش، شروع به بهبود زندگی خود کنید.

100 درصد تخفیف!

فقط هزینه بسته‌بندی و ارسال پستی را به مبلغ 39 هزار تومان پرداخت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *