چگونه می‌توان به اهداف خود رسید

به اولین روزهای سال فکر کنید… اهداف اصلی و مقاصدی که برای خود یا تجارت خود در این سال تعیین کرده بودید، چه بودند؟ چه تعداد از آن‌ها را از لیست خارج کرده‌ای یا پیشرفت زیادی برای دستیابی آن داشته‌اید؟

اگر از برنامه عقب‌افتاده‌اید یا تمرکز بر اهداف بزرگ خود را دشوار یافته‌اید، در اینجا ۴ اصل از قدرتمندترین اصول موفقیت را آورده‌ام تا به شما کمک کنم انگیزه‌تان را تقویت کنید و حس هدفمندی را بازیابید و به دستیابی به موفقیت با هر عمل و تصمیمی که می‌گیرید نزدیک‌تر شوید.

اول: پافشاری داشته باشید.

آن خصوصیتی که بین موفق‌ها بیش از هر چیزی مشترک است، چیست؟ پافشاری. آن‌ها وقتی هدفی دارند تا به آن نرسند عقب‌نشینی نمی‌کنند- مهم نیست که زندگی چه موانعی را بر سر آنان می‌اندازد.

داستان رابرت پیری را به خاطر داشته باشید، کسی که هفت بار تلاش کرد تا به قطب شمال برسد و بار هشتم موفق شد. می‌توانید در مورد زندگی این افراد و بسیاری افراد معمولی دیگر که برای رسیدن به موفقیتی خارق‌العاده پافشاری کرده‌اند بیشتر مطالعه کنید. پیشنهاد می‌کنم کتاب «توانگران چگونه می‌اندیشند» را مطالعه کنید.

دوم: با هر چیزی که کارایی ندارد روبرو شوید.

اگر می‌خواهید موفق‌تر باشید، باید انکار را کنار بگذارید و با هر چیزی که در زندگی‌تان کارایی ندارد روبرو شوید. آیا اهدافتان برای تحقق در زمان موجود، بسیار بزرگ هستند؟ آیا مهارت‌های لازم برای رسیدن به آن‌ها را ندارید؟ آیا منکر پشتیبانی‌های لازم برای رسیدن به موفقیت هستید؟

افراد موفق با شرایط از همه سو روبرو می‌شوند، به علائم هشداردهنده توجه دارند و اعمال مناسب را انجام می‌دهند و مهم نیست که آن اعمال و شرایط تا چه اندازه ناراحت‌کننده و چالش‌برانگیز هستند.

آیا نیاز دارید باکسی صحبت کنید؟ از کسی کمک بخواهید؟ منبع جدیدی بیابید؟ کتاب بخوانید؟ با متخصصی تماس بگیرید؟ برای انجام این کار برنامه‌ریزی کنید.

 همچنین توصیه می‌کنم در مواجهه با هر مشکلی، لیستی از کارهایی را که برای حل مشکل می‌توانید انجام دهید، انتخاب کنید و سپس دست‌به‌کار شوید. هر کاری که از دستتان برمی‌آید را انجام دهید تا آن مسئله را حل کنید. فقط دست روی دست نگذارید. با هر چه دارید اقدام کنید.

سوم: از باورهای محدودکننده خود فراتر روید

گاهی بزرگ‌ترین دلیل این‌که ما پیش نمی‌رویم این است که در اعماق درون فکر نمی‌کنیم که شایستگی رسیدن به هدف راداریم یا مستحق موفقیتی هستیم که مدت‌ها در انتظارش بودیم.

اگر باورهای محدودکننده با افکار منفی دارید که شمارا از رسیدن به هدف دورنگه می‌دارد، وقتی را به شناسایی این باورها و افکار اختصاص دهید و سپس با استفاده از این چهار مرحله، آن‌ها را به باوری قدرتمند تبدیل کنید:

  • باورهای منفی را یادداشت کنید.
  • نحوه محدود کردن این باورها را شرح دهید.(شرح مختصر)
  • شرح دهید که ترجیح می‌دهید چگونه باشید، عمل کنید یا احساس کنید. (حالت ایده آل خود را در نظر بگیرید)
  • جمله‌ای تغییریافته و معکوس بسازید که بر درست بودن، عمل کردن یا احساستان به روش جدید تأکیدمی‌کند.

برای مثال…

باور محدودکننده: من باید همه کارها را خودم انجام دهم. درخواست کمک نشانه ضعف است.

جمله معکوس: درخواست کمک خوب است. من ارزش دریافت پشتیبانی موردنیاز خود رادارم و می‌دانم که به من کمک خواهد کرد تا سریع‌تر به اهدافم برسم.

چهارم: با کمک کتاب‌های الهام‌بخش، انگیزه خود را حفظ کنید

انگیزه از درون می‌آید- اما گاهی باید محرکی بیرونی داشته باشید که شمارا به جلو و در مسیر درست هل بدهد. به همین دلیل است که من خواندن، تماشا یا گوش دادن به چیزی که هرروز در شما انگیزه ایجاد کند، باور قوی دارم- حتی اگر برای پانزده دقیقه باشد.

چه با اتومبیل یا مترو و اتوبوس رفت‌وآمد کنید، گوش دادن به صوت‌های الهام‌بخش یا کتاب صوتی می‌توانند آن تحرک لازم برای برتری جستن در هر حوزه از زندگی‌تان را به شما هدیه دهند. می‌توانید انگیزه خود را حفظ کنید. مهارت‌های مدیریت بیاموزید. استراتژی‌های درست زندگی را یاد بگیرید، ارتباطات بهتر را بیاموزید و در مورد سلامت عمومی و موفقیت فردی نیز آموزش ببینید.

با اختصاص دادن زمان بیشتر برای توسعه افکار و گرایش‌های مبتنی بر موفقیت، دستیابی سریع‌تر شما به موفقیت تضمین می‌شود.

منبع: سایت زندگی ناب

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *