10 گام ساده برای به‌کارگیری آگاهانه «قانون جذب»

«قانون جذب» این ایده است که افکار، احساسات و باورهای یک فرد می‌تواند تجارب، شرایط یا رویدادهای خاصی را وارد زندگی او کند. در اینجا چند قدم وجود دارد که می‌توانید برای اعمال آگاهانه «قانون جذب» در زندگی خود بردارید.

 

شماره 1: «خواسته‌های» خود را شفاف کنید

به‌وضوح آنچه را که می‌خواهید در زندگی خود خلق کتید را مشخص نمایید. در مورد آنچه می‌خواهید و چرا آن را می‌خواهید با خود شفاف باشید و آن‌ها را روی کاغذ بیاورید. اگر تمرکز روی جزئیات احساس بدی به شما نمی‌دهد، آن‌ها را با جزئیات بنویسید.

 

شماره 2: «عبارات تاکیدی» مثبت بسازید.

از «عبارات تاکیدی» مثبت استفاده کنید و از کلمات یا عبارات منفی که می‌تواند خواسته شمارا دفع کند، اجتناب کنید. به‌عنوان‌مثال، به‌جای گفتن «من نمی‌خواهم ورشکسته شوم» بگویید «من قصد دارم ثروت و فراوانی مالی بیشتری داشته باشم».

 

شماره 3: موفقیت را «تجسم» کنید

شروع به ایجاد تصاویری در ذهن خود ازآنچه می‌خواهید داشته باشید، کنید. چشمان خود را ببندید و به‌وضوح تصور کنید که آنچه را که می‌خواهید، دارید. خود را در حال موفقیت، احساس خوشحالی و لذت بردن از ثمره کار خود ببینید. این تجسم را تا حد امکان دقیق و واقعی کنید.

 

شماره 4: از «احساسات مثبت» استفاده کنید

«قانون جذب» یعنی «هنر مدیریت احساسات». احساسات نقش مهمی در جذب آنچه می‌خواهید بازی می‌کنند.

 بر پرورش احساسات مثبت مانند؛ قدردانی، هیجان و اشتیاق تمرکز کنید. وقتی احساس خوبی داشته باشید، چیزهای خوبی را به زندگی خود جذب می‌کنید.

درنتیجه؛ به احساس غالب ذهنتان درباره خودتان، روال زندگی‌تان و اهدافتان توجه کنید و با انتخاب افکار خوش احساس سعی کنید آن‌ها را بهبود ببخشید.

 

شماره 5: «باورهای محدودکننده» را کنار بگذارید

خود گویی منفی و باورهای محدودکننده می‌تواند مانع از بروز خواسته‌هایتان شود. هرگونه باوری را که ممکن است مانع شما شود را شناسایی کنید و با تمرکز روی شواهدی برخلاف آن، باورهای محدودکننده را به چالش بکشید. سپس آن‌ها را با باورهایی که از اهداف شما حمایت می‌کنند، جایگزین کنید.

 

 

شماره 6: تمرکز بر «لحظه حال» را تمرین کنید

اهمیت «لحظه حال» را درک کنید. رنجش‌ها، ناراحتی‌ها و اشتباهات مربوط به گذشته و همین‌طور نگرانی‌های آینده را کنار بگذارید. تمرینات ذهن آگاهی مانند مدیتیشن و تنفس عمیق می‌تواند به شما کمک کند تا در «لحظه حال» متمرکز بمانید و به شما امکان می‌دهد آنچه را که می‌خواهید به زندگی خود جذب کنید.

 

شماره 7: «اقدام» کنید

هنگامی‌که قصد خود را مشخص کردید و نتیجه موردنظر خود را تجسم کردید، برای دستیابی به آن باید اقدام کنید. هدف بزرگ خود را به کارهای کوچک‌تر و قابل مدیریت تقسیم کنید و هرروز بخشی از آن را انجام دهید. سپس بازخورد بگیرید و روی پیشرفت خود تمرکز کنید.

 

شماره 8: اطراف خود را با «موارد مثبت» احاطه کنید

زمانی خود را با افرادی بگذرانید که ایده‌های شمارا تقویت و حمایت می‌کنند. از هر نوی تأثیرات منفی خصوصا اخبار منفی دوری‌کنید. درباره «قانون جذب» یاد بگیرید. کتاب‌های الهام‌بخش بخوانید، ویدیوهای انگیزشی تماشا کنید و به موسیقی نشاط‌آوری گوش دهید که باارزش‌ها و اهداف شما همسو باشد.

«سپاسگزاری» را تمرین کنید. ابراز قدردانی ازآنچه در زندگی خوددارید می‌تواند فراوانی و شادی بیشتری را به خود جلب کند.

به یاد داشته باشید، قانون جذب یک ترفند جادویی نیست که بتواند بلافاصله خواسته‌های شمارا بدون تلاش آشکار کند. این کار مستلزم کار مداوم، صبر و پشتکار است. با دنبال کردن این مراحل و حفظ نگرش مثبت، می‌توانید شانس خود را برای جذب آنچه می‌خواهید به زندگی خود افزایش دهید.


نویسنده: مهدی حدادیان (به کمک هوش مصنوعی)

سایت: زندگی ناب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *