درس پنجم: چرا باید «قانون جذب» را یاد بگیریم؟

طبق «قانون جذب» همه‌چیز از انرژی ست و همه‌چیزهای دارای جرم یا انرژی توسط «جاذبه» (که فراتر از نیروی طبیعت است که ما را محکم روی زمین نگه می‌دارد) به سمت یکدیگر کشیده می‌شوند. عبارت «شباهت‌ها همانندها را جذب می‌کنند» ازاینجا می‌آید.

صحبت بر سر فرآیند کشیدن آنچه می‌خواهیم به زندگی خود به روشی هماهنگ بانظم و تعادل «کائنات» است. این امر لازمه آن است که درک کنیم که «کائنات» چگونه کار می‌کند تا بتوانیم این کار را با موفقیت انجام دهیم.

«کائنات» بسیار «منظم»، توسط خداوند مهربان آفریده‌شده است. کیفیت علت و معلولی در آن وجود دارد. یک سیستم که بانظم بسیار خاصی همواره رو به «گسترش» است. کلمه «کائنات» به معنای جهانی است که «نظم» بسیار خاصی دارد. برای درک بهتر طرز کار «کائنات»، باید فرآیند «قانون جذب» را درک کنیم.

همه ما شایسته یک زندگی الهام‌بخش هستیم. «قانون جذب» ابزاری زیبا است که به ما امکان می‌دهد آگاهانه از قدرت‌های خلاقانه خود استفاده کنیم و تجربیات لذت بخشی را خلق کنیم.

ما همیشه احساس را جذب می‌کنیم.«قانون جذب» هنر مدیریت احساسات را به ما می‌آموزد. زیبایی «قانون جذب» این است؛ «احساسات خوب» باعث جذب اتفاقات، افراد و شرایطی می‌شود که از همان «احساس خوب» را بیشتر تجربه خواهیم کرد.

(همه‌چیزهای دوست‌داشتنی که در مورد آن‌ها، احساس امنیت، اعتماد، هیجان، قدردانی، شادی، رضایت، شور و اشتیاق، می‌کنیم)

همین‌طور «احساسات خوب» باعث جذب خواسته‌ها می‌شوند. وقتی رسیدن به هدف یا چیزی را می‌خواهید، درواقع حس خوب ناشی از وجود آن را می‌خواهید!
به بیان بهتر؛ شما آن هدف یا خواسته را می‌خواهید چون فکر می‌کنید با داشتن آن، احساس خوبی را تجربه خواهید کرد؛ بنابراین موضوع مهم، ساختن «احساس خوب» درباره مهم‌ترین اهدافتان است. این موضوع فرآیند کلی «قانون جذب» است.

همین‌طور؛ «احساسات بد» مانند یک سیستم راهنما به ما «هشدار» می‌دهند که ناخواسته‌ها را به زندگی خود می‌کشیم. اگر این احساسات را گسترش دهیم، احساس بد بیشتر را تجربه خواهیم کرد.

می‌توانید با انتخاب افکاری که احساس بهتری دارند، قدرت خود را پس بگیرید.

همچنین یادگیری قانون جذب می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد، ازجمله:
مزیت اول: افزایش مثبت اندیشی برایتان خواهد داشت

یکی از بزرگ‌ترین مزایای یادگیری «قانون جذب» این است که می‌تواند به شما کمک کند تا بر افکار خودکنترل داشته باشید. هنگامی‌که درک کردید که افکار مثبت باعث ایجاد احساسات خوب می‌شوند، می‌توانید تلاشی هماهنگ برای داشتن احساس خوب داشته باشید و از گسترش افکار منفی در ذهنتان اجتناب کنید.

یک‌راه ساده برای ساختن احساس خوب، داشتن یک دفتر سپاسگزاری است.

 

مزیت دوم: احساس هدفمندی بیشتر ا تجربه می‌کنید

یادگیری «قانون جذب» می‌تواند به شما کمک کند تا معنای زندگی خود را بیابید و شمارا به سمت ایجاد یک زندگی هدفمند و سازنده‌تر هدایت کند.

با تمرکز بر آنچه دوست دارید تجربه کنید، می‌توانید حس هدفمندی بیشتری در زندگی خود به دست آورید.

 

مزیت سوم: فرصت‌های جدید را جذب خواهید کرد

با یادگیری «قانون جذب»، می‌تواند به شما کمک کند تا از چارچوب‌ها و محدودیت‌های ذهنی خود خارج شوید و با ذهنی باز و آگاه به روال زندگی خود ادامه دهید تا بتوانید فرصت‌های جدیدی را به زندگی‌تان دعوت کنید.

 

مزیت چهارم: یاد می‌گیرید که زندگی قرار است سرگرم‌کننده باشد!

با درک و آگاهی از «قانون جذب» یاد می‌گیرید که از روند زندگی‌تان لذت ببرید، در لحظه حاضر باشید، خودتان را همین‌طوری که هستید، دوست داشته باشید (شما به‌اندازه کافی خوب هستید) و بابت داشته‌هایتان سپاسگزار باشید. همین‌طور باورها و انتظارات خود را برای تجربه یک زندگی شادتر و دل‌نشین‌تر تغییر دهید و اقدامی الهام‌بخش انجام دهم. (همه ما باورها و انتظاراتی داریم که تجربیات زندگی ما را می‌آفریند)

مزیت پنجم: یاد می‌گیرید که ذهنیت «کمبود» را رها کنید

با درک و یادگیری «قانون جذب» متوجه می‌شوید، هر هدفی که دارید، در رابطه با آن «کمبودی» وجود ندارد!

کمبود پول و فراوانی، همسر خوب، سلامتی، شغل ایدئال و هر چیز دیگری که می‌خواهید، اساسا وجود ندارد.

طرز فکر «کمبود» مهم‌ترین مانع بر سر راه جذب اهدافتان است و کار را خراب می‌کند.

درک کنید؛ هر هدف یا خواسته‌ای که دارید همین حالا در «فراوانی» آن شنا می‌کنید!

اگر با طرز فکر «کمبود» زندگی کنید، طبق قانون جذب، «کمبود» بیشتری را جذب می‌کنید.

به خاطر بسپارید!

خداوند کائنات را بر مبنای گسترش، خیر و نیکی خلق کرده است. ازآنجایی‌که اهداف درست و نیکوی شما به این گسترش کمک می‌کند، خداوند به بهترین، عالی‌ترین و کامل‌ترین شکل ممکن کمکتان می‌کند تا به اهدافتان دست‌یابید.

با درک و نحوه عملکرد این قانون، می‌توانید آگاهانه از آن استفاده کنید تا اهداف خود را جذب کنید و تجربیات لذت‌بخش بیشتری را تجربه کنید.

 

جمع‌بندی:

قطعا ما نمی‌توانیم به‌طور 100 درصد تمام موضوعات زندگی خود را کنترل کنیم؛ اما می‌توانیم باقدرت تا حد بسیار زیادی بر نحوه تجربه کردن آن‌ها تاثیر بگذاریم.

به بیان واضح‌تر؛ ما می‌توانیم با درک «قانون جذب» بر تجربیات خود در این «کائنات» اثر بگذاریم.

ما با یادگیری فرآیند «قانون جذب»، می‌توانیم قدم‌به‌قدم تجربیات بهتر و عالی‌تری را برای خود ایجاد کنیم. (خصوصاً درزمینهٔ سلامتی، ثروت و فراوانی و روابط) و به‌جایی برسیم تا حاکم بر سرنوشت خود باشیم.

البته مهارت اصلی رسیدن به آن پول، خانه، رابطه عاشقانه و هر مطلوب دیگری نیست! مهارت اصلی این است که احساس خوب بسازید و از آن نگهداری کنید. وقتی تمرکزتان روی داشتن احساس خوب بیشتر می‌رود کائنات همه‌چیز را برای رضایت نهایی و بیشتر شما هماهنگ می‌کند.

وابسته به هدف نباشید، بلکه وابسته به احساس خوب دائمی خود باشید

این احساس خوب دائمی شما، وسیله‌ای است که شمارا آرام‌آرام به مقصد می‌رساند. باید به این مسیر ادامه دهید از لحظات خود لذت ببرید (با خود در صُلح باشید) چراکه مسیر خوش احساس، پایان خوبی دارد.

در آخر درک کنید؛ تمرکز اصلی «قانون جذب» فقط در مورد ثروت و موارد مادی نیست. در مورد رشد و آگاهی شماست. درباره عشق به خود و سفر به‌سوی کامل شدن، در مورد قدرت یک ذهنیت مثبت، شاد بودن در مسیر!

نکته کلیدی این است که از آن آگاه‌تر شوید و کنترلی که بر زندگی خوددارید را درک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *