درس سوم:بررسی مفاهیم کلیدی برای درک بهتر «قانون جذب»، بخش دوم

مفهوم دوم: بسامد ارتعاشی

در فیزیک خاصیتی به نام «رزونانس» وجود دارد. روش کار آن به این صورت است: هر چیزی در این جهان، فرکانسی طبیعی دارد که با آن ارتعاش می‌یابد. ارتعاش را به‌صورت یک موج در نظر بگیرید که بسامد و دامنه نوسانی خاصی را منتشر می‌کند

وقتی جسمی را به میان می‌آورید که بسامد ارتعاشی آن مشابه با بسامد طبیعی جسم دیگری است اتفاق جالبی میافتد جسم دوم نیز شروع به ارتعاش می‌کند به همین دلیل اعضای یک دسته‌ نظامی هنگام عبور از روی پله‌ای معلق، رژه‌ی خود را متوقف می‌کنند؛ زیرا گام‌های هماهنگ آن‌ها می‌تواند ارتعاشی تولید کند که به‌صورت تصادفی مشابه ارتعاش طبیعی پل باشد و باعث شکستن و فروریختن آن شود.

مهندسان هنگام طراحی پل‌های طولانی تأثیرات فرکانس‌های طبیعی باد و ارتعاشات درون سازه را بررسی می‌کنند.

بنابراین نتیجه‌ای که از قانون «رزونانس» می‌گیریم کاملا ساده است؛ برای فعال‌سازی چیزی در جهان، باید ارتعاشی با بسامدی مشابه آن موضوع تولید کنیم.

 این قانون برای تجلی هر چیزی در زندگی کاربرد دارد. برای جذب هر چیز به زندگی خود باید ارتعاشی مشابه بسامد ارتعاشی آن تولید کنید و خودتان را با آن مطابقت دهید تا به‌واسطه‌ی رزونانس ایجادشده، آن را به زندگی خود بیاورید.

آیا تاکنون وارد گروهی که افراد آن  شاد و پرانرژی‌اند شده‌اید؟ آیا از آن‌ها انرژی گرفته‌اید؟ شما انرژی آن‌ها را جذب می‌کنید. این باور که هرکس معرف اطرافیان خود اوست، کاملاً درست است این شیوه  کار قانون ارتعاش است. ما با بسامد آنچه پیرامون خود، جمع کرده ایم،  ارتعاش می‌یابیم.

 

انرژی از راه‌های مختلفی در ما جریان می‌یابد.

این‌که اجازه‌ی جریان یافتن چه میزان از انرژی کائنات را به سمت خود بدهید تعیین‌کننده‌ میزان ارتعاش شماست همان‌طور که غذا در بدن شما تبدیل به انرژی می‌شود و عملکرد زیستی بدن شمارا تضمین می‌کند، انرژی آزاد کائنات نیز به شکل نیت یا قصد، ندای درونی را در وجود شما به جریان می‌اندازد.

با توجه به این‌که این انرژی از دانش بینهایت سرچشمه می‌گیرد، بسامد آن به‌طور طبیعی در سطح گسترده‌ای پخش می‌شود.

چیزهایی مثل استرس، نفس و اهمیت دادن به موانع باعث می‌شوند که ارتعاش شما از این انرژی فاصله بگیرد و نتوانید مقدار زیادی از آن را وارد زندگی خود کنید.

هر چه انرژی بیشتری از سمت کائنات بگیرید، رویکرد کنشگرانِ تری نسبت به زندگی خواهید داشت؛ زیرا از جایگاه خود به‌عنوان یک خلق‌کننده و کسی که می‌تواند زندگی دلخواهش را انتخاب کند آگاه می‌شوید و آن را می‌پذیرید.

 همیشه میزان «آرامش» خود را بررسی کنید؛ زیرا نشانگر خوبی برای میزان انرژی کائنات در وجود شماست.

مقصود از آرامش این نیست که همیشه استراحت کنید یا مثبت اندیش بمانید؛ بلکه باید وضعیت روانی و جسمی خود را در آرامش نگه‌دارید. آیا شما پیوسته در انتظار خراب شدن اوضاع هستید؟ آیا همیشه نگران عوامل منفی هستید؟ این افکار فقط باعث استرس می‌شوند و شمارا از آرامش دور می‌کنند.

درواقع، افکار شما از هر چیزی مهم‌تر هستند. آن‌ها انرژی درونی شما هستند و بیش از هر چیز دیگری بسامد ارتعاشی شمارا تعیین می‌کنند. بنابراین تکلیف افکار خود را روشن کنید تا تکلیف زندگی‌تان روشن شود!

 

مفهوم سوم:افکار بر انرژی شما تاثیر می‌گذارند

افکار شما انفجارهای لحظه‌ای انرژی هستند که در مغزتان صورت می‌گیرند وقتی درباره چیزی فکر می‌کنید بی‌درنگ می‌توانید آن را انجام دهید. افکار ما در سطح خودآگاه و ناخودآگاه شکل می‌گیرند؛ البته بیشتر افکار ما در سطح ناخودآگاه خلق می‌شوند.

به‌طور تخمینی بیش از هفتاد هزار فکر در طول روز در مغز انسان شکل می‌گیرد که نود درصد آن‌ها در ضمیر ناخودآگاه ایجاد می‌شوند.

انیشتین جمله مشهوری دارد که می‌گوید تعریف دیوانگی این است که؛ یک کار را بارها و بارها تکرار کنید و هر بار انتظار نتیجه متفاوتی داشته باشید. البته یادتان باشد؛ برای تغییر واقعی بیرونی، ابتدا باید واقعیت درون خود را تغییر دهید.

چالش‌هایی که درراه تغییر افکار وجود دارد، مزخرفاتی است که در باور ما ریشه دوانده است؛ باورهای محدودکننده شرطی‌سازی‌های اجتماعی در کودکی تعصب‌ها، قضاوت‌ها و تمام چیزهایی که هیچ کمکی به ما نمی‌کنند.

بیشتر افکار ما، حاصل چیزهایی هستند که تا قبل از پنج‌سالگی در ذهن ما کاشته شده‌اند. در این سن مغز ما خودآگاهی ندارد و به‌سادگی هر چیزی را که در اطرافمان قرار دارد جذب می‌کند.

این افکار در عمق وجود ما ذخیره می‌شوند و در آینده مورداستفاده قرار می‌گیرند.البته بعضی از این افکار از بین می‌روند؛ ولی آن‌هایی که باقی می‌مانند پایه و اساس باقی زندگی ما را بنیان می‌گذارند و اگر برای تغییر آن‌ها تصمیم نگیریم به همان صورت باقی می‌مانند.

به خاطر بسپارید!

مفهوم کلیدی در تغییر دادن افکار ، الگوهای ذهنی و باورها این است که بدانید «هیچ تغییری یک‌شبه اتفاق نمی‌افتد» نمی‌توانید یک‌شبه به اهداف خود برسید وزندگی دلخواه خود را طراحی کنید. تمام این‌ها با اقدام عملی ساخته می‌شوند هیچ فرمول سحرآمیزی وجود ندارد فقط آن‌قدر این اقدامات جدید را تکرار کنید تا در وجود شما نهادینه شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *