خانه / بهبود مهارت‌های فردی / ۶ مانع جدی موفقیت

۶ مانع جدی موفقیت

 

در این مقاله به رایج‌ترین موانع جدی در مسیر رسیدن به موفقیت می‌پردازیم: 

۱٫ ترس

ترس یکی از بدترین دشمنان موفقیت است. وقتی‌که ترس ریشه‌های حساس خود را اطراف شما می‌پیچد و شمارا به اسارت خود درمی‌آورد، هرگز قادر نخواهید بود که به اهداف خود برسید. ما باید با ترس خود روبه‌رو شویم، ببینیم که به چه دلیلی وجود دارند. آن‌ها را به گوشه‌ای پرتاب کنیم و اهداف خود را با اشتیاقی شکست‌ناپذیر دنبال کنی

غلبه بر ترس و قدم پیش نهادن به‌منظور رسیدن به سرزمین‌های تازه و نظرات جدید همان چیزی ست که موفقیت را ممکن می‌سازد. از چه چیزی می‌ترسید؟ بر کدام ترس باید غلبه کنید تا بتوانید اهدافتان را تحقق ببخشید؟ وقتی آن را شناختید، دست‌به‌کاری بزنید که به‌شدت با ترستان تضاد دارد. این کار با برداشتن اولین قدم در مسیر درست، مواجهه و غلبه بر ترس را به همراه دارد.

۲٫رخوت و بی‌علاقگی

آنچه بسیاری از افراد را از موفقیت بازمی‌دارد. عدم داشتن انرژی و انجام کاری است که باعث حرکت به سمت سطح بعدی می‌شود. آن‌ها به نقطه‌ای می‌رسند که احساس راحتی می‌کنند و سپس خود را برای چرتی به درازای تمام عمر آماده می‌کنند!بی‌حال و بی‌علاقه نباشید؛ ادامه دهید! خود را مجبور کنید که از چرت درآیید و حرکت کنید.

۳٫نداشتن پشتکار

اغلب اوقات مسابقه با شکست روبرو می‌شود زیرا مسابقه تمام نشده است. موفقیت در تیزترین کنج یا شیب‌دارترین تپه است. پشتکار داشته باشید. ادامه دهید. یک تپه دیگر، یک کنج دیگر! در صنف املاک می‌گویند سه نکته مهم وجود دارد: «موقعیت، موقعیت، موقعیت». در موفقیت، آن سه نکته مهم عبارت‌اند از «پشتکار، پشتکار، پشتکار»

۴٫ بدبینی (افکار منفی)

نکته اینجاست که می‌توانید به هر چه باور دارید برسید. از خود بپرسید که چه نوع افکاری را با خود حمل می‌کنید. آیا خوش‌بین هستید یا بدبین؟ اگر باور ندارید که می‌توانید برسید، پس نخواهید توانست. بدبینی‌تان هرلحظه شمارا پیش می‌برد. درمی‌یابید که ناخودآگاه خود را تخریب می‌کنید. خوش‌بینی را در خود پرورش دهید. به دنبال راه‌هایی باشید تا باور کنید که می‌توانید به موفقیت برسید. (راه‌هایی که می‌توانم به موفقیت برسم.)

۵٫ وقت‌گذرانی

ما به‌راحتی تبدیل به محصولی از محیط می‌شویم. به همین دلیل است که گذراندن وقت باکسانی که به شما فشار می‌آورند تا به عقب بازنگردید، اهمیت فراوانی دارد. در مورد افرادی که اطرافتان هستند چطور؟ آیا افرادی باصلاحیت هستند که مشوقتان باشند و درراه موفقیت به شما قدرت ببخشند؟ اگرنه، حرکتی به خود بدهید. آن‌ها را رها کنید و افرادی تازه را به زندگی‌تان فراخوانید.

۶٫ نداشتن بینش (محصول محیط)

افراد موفق همیشه ماه‌ها و سال‌های موفقیت خود را پیش‌ازاین که آن‌ را در آغوش کشند، می‌بینند. آن‌ها توانایی نگاه کردن به جلو رادارند و آینده را می‌بینند و خوب‌هایی را که به زندگی‌شان، خانواده‌شان و کارشان خواهند آمد تصور می‌کنند. نداشتن بینش یک مانع بزرگ است. بنشینید و دیدن آینده را تمرین کنید و آن را به‌خوبی بسازید!

 

 

همچنین ببینید

چگونه هدف خود را پیدا کنیم؟

داشتن هدف به‌عنوان نقطه کانونی شما محسوب می‌شود. در واقع شما به انگیزه نیاز دارید …

۷ عادت افراد موفق

شما می‌توانید هر کاری که ذهنتان را برایش آماده می‌کنید، انجام دهید اگر اشتیاق شدید …

چگونه ولخرجی نکنیم

«ولخرجی»، بیشتر مشکلات مالی ازاینجا شروع می‌شود. از خرید چیزهای کوچک و به‌ظاهر بی‌اهمیت. آیا …

اصل پارتو چیست؟

در اواخر دهه ۳۰ قرن بیستم، گروهی از مدیران جنرال موتورز به نکاتی پی بردند …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *