خانه / بهبود مهارت‌های مدیریتی / چرا افراد پول‌ساز موقعیت‌ها را می‌بینند؟

چرا افراد پول‌ساز موقعیت‌ها را می‌بینند؟

چطور است که برخی افراد به‌راحتی ۵۰۰۰ دلار در ماه برای گل تازه می‌پردازند درحالی‌که برخی دیگر برای پرداخت همین مبلغ برای یک اتومبیل اکراه دارند؟ چرا برخی افراد ۲۵۰۰۰ دلار در سال درآمد دارند درحالی‌که برخی دیگر ده برابر این مبلغ را برای عضویت سالانه کلوپ می‌پردازند؟ این امر به ذهنیت آن‌ها برای کامیابی مربوط است. ذهنیت انسان افسونگر است.

به دلیل اینکه ذهنیت تنها برای چیزهایی که خریداری می‌کنید، کارایی ندارد، بلکه تأثیر بسیار زیادی بر چگونگی نگرشتان به درآمد و پتانسیل سودتان دارد. خوب یا بد بودن آن را خودتان به نمایش می‌گذارید. همین ذهنیت تعیین می‌کند که هر آنچه را که به آن باور دارید می‌توانید انجام دهید. ذهنیتتان در مورد پول ارتباط مستقیم با روش نگرشتان به دیگر شکل‌های موفقیت و کامیابی دارد.

افراد شانس پتانسیل درآمد نامحدود رادارند؛ اما درواقع هیچ‌کس «نامحدود» فکر نمی‌کند. اگر در سال ۲۰ هزار دلار درآمد دارند، درآمد نامحدود برای آن‌ها برابر با ۳۰ هزار دلار یا ۴۰ هزار دلار در سال است.

اگر درگذشته ۶۵ هزار دلار به خانه می‌بردند، فکر می‌کنند که ۱۰۰ هزار دلار درآمد نامحدود است و اگر درگذشته ۱۰۰ هزار دلار درآمد داشتند، شاید ۲۰۰ هزار دلار برای آن‌ها رؤیا باشد. میزان «نامحدود» ازنظر پولی مطابق با بینش آن‌ها به‌سلامتی، ارتباطات و شغلشان است.

نکته دیگری که خودنمایی می‌کند این است که آگاهی افراد چگونه توسعه می‌یابد و این همان چیزی ست که باید برای شما اتفاق افتد تا ذهنیتی کامیاب و موفق را در خود پرورش دهید. این فرآیندی ادامه‌دار است که هرگز متوقف نمی‌شود.

در ابتدا فکر می‌کنید که ۷۵ دلار مبلغ گزافی برای تزیین گل است. به‌تدریج زیبایی دسته‌گلی ۱۵۰ دلاری را می‌بینید. پس‌ازآن فکر می‌کنید که بسیار حس زیبایی ست که هر هفته گل‌های تازه و زیبا به منزلتان ارسال شوند.

ایجاد آگاهی موفقیت به توسعه بینشتان از چیزهایی که می‌توانند متعلق به شما باشند مربوط است.

افراد پول‌ساز موقعیت‌ها را می‌بینند. آن‌ها هرگز فکر نمی‌کنند که چیزی آن‌قدر خوب است که حقیقت ندارد. آن چیزهای خوب را انتظار می‌کشند.

افرادی با آگاهی موفقیت و کامیابی، رؤیاپرداز هستند. آن‌ها روشی بهتر را تصور می‌کنند و برای بهتر کردن آن کار می‌کنند. مهم‌تر این‌که آن‌ها وقعی بر باورهای منفی و غلط اطرافیان نمی‌گذارند. وقتی به آن‌ها می‌گویند که چیزی بسیار دشوار یا غیرممکن است، آن‌ها تنها لبخند می‌زنند. آن‌ها با خطاهای از روی ترس دیگران از راه به در نمی‌شوند. دیگران دروغ نمی‌گویند، آن‌ها صادقانه بر این باورند که کارها انجام نمی‌شوند. آن‌ها تفاوت بین واقعیت و باور را نمی‌دانند.

شاید باورهای خود را وقتی ده سال سن داشتید شکل دادید و آن‌ها را تا بزرگ‌سالی با خود حمل کردید. در بسیاری افراد این باورها محدودکننده هستند؛ اما خبر خوب این‌که این باورها می‌توانند تغییر کنند.

به‌جای این‌که فکر کنید چه چیزی «واقع‌گرایانه» است، باید در مورد آنچه می‌خواهید تجسم کنید، کارهایی همچون خواندن بروشورهای تعطیلات شمارا برای دیدن دنیا گسترده می‌کنند و کمک می‌کنند و کمک می‌کنند تا آگاهی کامیابانه خود را رشد دهید.

وقتی‌که آگاهی کامیابانه خود را گسترش دادید، ذهن نیمه هوشیارتان برای تحقق این رؤیاها دست‌به‌کارمی شود، اعتماد، بلندپروازی و محرک خلق می‌کند. باورهایتان تغییر می‌کنند و جذب کامیابی و موفقیت بیشتر در زندگی را آغاز می‌کنید؛ اما همه این‌ها با ذهنیتتان شروع می‌شوند.

[product id=”1085″]

 

همچنین ببینید

یک تفاوت مهم برای بهترین بودن

میلیون‌ها نفر در تجارت، دولت، مدارس و خانواده‌ها از اصول استفان کاوی در کتاب قدیمی‌اش …

پنج تکنیک باارزش مدیریت زمان

«مدیریت زمان» موضوع بسیار مهمی است. زمان فرای کنترل ماست و ساعت بدون توجه به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *